Legyen szó privát, üzleti, vagy egyéb célú videókról, bármikor előfordulhat, hogy olyan részlet marad a felvételben, ami nem kívánatos. Egy rendszám, egy könnyen leolvasható telefonszám, vagy egy olyan részlet, amit nem szeretnénk nyilvánossá tenni. Ilyen esetben eddig csak a videó törlése, megszerkesztése, majd újra feltöltése volt a megoldás, a YouTube új „blur” funkciójával azonban sokkal könnyebbé válik az utólagos korrekció.
Ez az eszköz a már feltöltött videó bizonyos részletének kitakarását, elhomályosítását teszi lehetővé. A kezelése végtelenül egyszerű: a Custom Blurring eszköz kiválasztása után mindössze a kívánt felület fölé kell rajzolni egy négyzetet, ami után a szoftver gondoskodik a kitakarásról. Amennyiben egy mozgó objektumról (pl. autó) van szó, a kitakarás a tárggyal, személlyel együtt mozog, de van lehetőség annak rögzítésére is.
A kitakart felületet a videó feltöltője bármikor eltüntetheti, módosíthatja, vagy átméretezheti. A „blur” effekttel ellátott felvétel új verzióként is elmenthető, de az is lehetséges, hogy az eredeti megtartásával egy új videó jöjjön létre. A lényeg az, hogy a változtatások elvégzéséhez nem szükséges törölni, majd újra feltölteni, hanem a kitakarás a YouTube szerverein lévő videón is elvégezhető.
Az alapvetően az emberi jogok és szenzitív információk védelmét biztosító újításnak van előzménye. A YouTube még 2012-ben tette lehetővé a videókban szereplő arcok kitakarását. Ezt akkor kizárólag az emberi arcokra lehetett alkalmazni, ami az emberjogi szervezetek abbéli kritikájára érkezett válaszként, hogy egyetlen hardver gyártó, vagy videómegosztó sem biztosítja a felhasználóknak az arcok elhomályosításának lehetőségét.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak