Bírósági beadványból derült ki, hogy valamikor, valahogy kiszivárgott a Twitter forráskódjának egy része. A Twitter ügyvédei a GitHub meghallgatását kérték az ügyben, ugyanis a közösségi oldal beadványa szerint egy FreeSpeechEnthusiast álnéven futó felhasználó a Microsoft tulajdonában lévő fejlesztői oldalon osztotta meg a forráskód egy kivonatát. Mint a Twitter ügyvédei közölték, a meghallgatás célja, hogy azonosíthassák a kód megosztásáért felelős személyt.
A GitHub azt nyilatkozta a CNBC-nek, hogy a kódot azonnal eltávolították, amikor a Twitter jelezte a problémát. A repository szolgáltatás szóvivője felhívta a figyelmet, hogy a vállalat az átláthatóság érdekében nyilvánossá teszi minden olyan döntését, amikor az aktuális amerikai szerzői jogi törvény, a DMCA (Digital Millennium Copyright Act) alapján a jogtulajdonos kérésére távolítanak el valamit az oldalról (ha kíváncsi ezekre a döntésekre, egy kattintásnyira böngészhet közöttük, a Twittert érintő döntés itt olvasható).
Elon Musk vezérigazgató egyébként alig több mint egy hete beígérte, hogy március 31-én megnyitják a tweet-ajánláshoz használt kódot. Ettől remélik a kódban rejlő "buta" problémák gyors megoldását. Azt azonban nem tudni, hogy a kiszivárgott forráskódnak van-e köze ehhez a rendszerrészhez.
Fél év alatt több mint 20 milliárd dollár párolgott el
De valószínűleg nem a forráskód kiszivárgása Musk legnagyobb problémája a közösségi oldallal. A The Information nyomán (az eredeti cikk itt olvasható előfizetés ellenében) több lap is megírta, hogy amióta Musk felvásárolta, a vállalat értéke több mint felét elvesztette.
Ezt egy olyan kiszivárgott belső levél alapján kalkulálták ki a The Information munkatársai, amiben a Twitter-vezér ösztönző jellegű részvényjuttatási lehetőségekről tájékoztatta az alkalmazottakat. A dolgozók olyan részvényeket vásárolhatnak, amiket egy meghatározott ideig nem értékesíthetnek. Ezzel közvetlenül érdekelté válnak az árfolyam emelkedésében. Muskék elképzelése az, hogy félévente lenne lehetőség vásárolni ilyen "dolgozói" részvényt egy független külső fél értékelése alapján. A dolgozóknak küldött levében Musk állítólag kitért az elbocsátásokra is (a vállalatnál jelenleg talán kétezren dolgozhatnak szemben a Musk előtti időszak 7500 alkalmazottjával). Szerinte indokolt volt a leépítés, mert a vállalatnak meg voltak számlálva a napjai.
A Twitter nem kommentálta a lapoknak az értesülést.
Mint a The Guardian írja, a brutális értékvesztésnek voltak közvetett jelei is. Például a 44 milliárd dolláros felvásárlás egyik fontos finanszírozója, a Fidelity befektetési társaság 56 százalékkal leírta részesedése értékét.
De Muskból nem fogy ki az optimizmus, főleg akkor nem, ha a dolgozókat kell ösztönözni, hogy vegyenek Twitter-részvényt: nehéz, de egyértelmű út vezet a 250 milliárd dollár feletti vállalati értékeléshez, buzdította a levélben munkatársait.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak