A Raspberry Pi univerzuma egy 7 colos, multitouch érintőképernyővel bővült.

A Raspberry Pi, illetve az a mögött álló alapítvány szándéka az, hogy olcsó, de jól használható számítógéppel lássa el azokat, akiket érdekel a számítástechnika, vagy a programozás. A magyarul Málna PC-ként is emlegetetett, egyetlen alaplapból, az arra forrasztott áramkörökből, és néhány csatlakozóból álló eszköz februárban kapott egy erősebb verziót, most pedig elkészült a hozzá tervezett érintőképernyő.

A 7 colos, 10 pontos multitouch felületű, 800 × 480 képpont felbontású panel a Raspberry Pi-hez hasonló alaplappal érkezik a vásárlókhoz, akiknek az első szállítmányokban található egységeket még maguknak kell összeszerelniük. A pár csavarral rögzíthető alaplap egy szalagkábellel csatlakozik magához a Málna PC-hez, ami így lehetővé teszi, hogy a szabadon maradt HDMI-vel egy időben egy másik megjelenítő is csatlakozzon a rendszerhez.

A készítők szerint az új kijelző még könnyebbé teszi egy egyszerű táblagép, információs felület, vagy egy önmagában is használható számítógép megalkotását. Az utóbbi időben elkészült drivereknek köszönhetően az érintőfelület és a Raspbian OS natívan támogat minden funkciót, azaz elméletileg billentyűzet és egér csatlakoztatása nélkül is teljes funkcionalitás érhető el a panellel.

A Raspberry Pi eddig is használható volt külső megjelenítővel, de az új kijelző tervezésénél figyelembe vették a felhasználók igényeit, szokásait. Ezzel új utak nyílnak meg például IoT alapú, automatizálási feladatokat ellátó vezérlési rendszerek létrehozása előtt. A Raspberry központi célja, az edukáció sem szorul háttérbe, aminek érdekében új, érintőképernyőre optimalizált oktató programokat fognak kiadni.

A panel 45 angol fontért, azaz körülbelül 20 ezer forintért rendelhető meg, ami mellett még szállítási költséggel érdemes számolni.

Piaci hírek

Hét évig küzdött Brüsszellel, de végül elbukott a Google

A keresőóriást még 2017-ben meszelték el az EU-ban, mert visszaélt piaci pozíciójával a vásárlási ajánlatok területén. Az akkor kiszabott 2,4 milliárd eurós bírság kapcsán egészen mostanáig tartott a jogi iszapbirkózás.
 
A teljes életciklust lefedő rendszerek képesek megszüntetni azt a káoszt, ami a szervezetek zöménél még mindig akadályozza az információáramlást.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.