A Forbes magazin immár 30. alkalommal készítette el listáját, amelyre a minimum egymilliárd dollárnyi vagyonnal rendelkezők kerülhetnek fel. Idén 1810 soros lett a táblázat, ami azt jelenti, hogy hét év óta éves összevetésben először csökkent a szupergazdagok tábora.
Gates és az IT a biztos pont
Tavaly rendkívül sok tényező mozgatta a világgazdaságot. Például az olajár csökkenése, a dollár erősödése, illetve más politikai, gazdasági krízispontok egyaránt felforgatták az állóvizet. Ennek köszönhetően elég hektikusan változtak a vagyonok. A pénzt vesztő mogulok között van a Microsoft társalapítója, ám Bill Gatesnek a 4,2 milliárdnyi veszteség után is maradt mit a tejbe aprítania, hiszen 75 milliárdra taksált vagyonával zsinórban harmadszor vezeti a mezőnyt.
Ha megnézzük a top 10 mezőnyét, egyértelműen látszik a technológiai szektor "felsőbbrendűsége". A leggazdagabbak fele ugyanis az infokommunikációs szektorból tudta felépíteni irdatlan vagyonát. Az első tízben pedig már ott van az elkövetkező évek vélhetően új éllovasa, Mark Zuckerberg is.
A Facebook-alapító tudta a teljes mezőnyből a leginkább növelni vagyonát tavaly. Köszönhetően a közösségi hálózat elképesztő üzleti teljesítményének, Zuckerberg virtuális bankszámlája 11,2 milliárd dollárral hízott egy év alatt. A jelenleg 44,6 milliárd dollárosra becsült vagyonával tíz helyet javítva lett a hatodik.
Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében
"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.
Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni
A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak