Sajtóértesülések szerint a Foxconn üzemében már sikeresen túlvannak az első strababíróságot vizsgáló teszteken is.

Egy esetleges almás hajtogatható mobilról már 2017-ben felreppentek az első pletykák, ám akkor még csak egy szabadalmi bejegyzés kapcsán. Utóbbiak jellemzője, hogy vagy évekkel később lesz belőlük valami, vagy éppen soha. Most viszont lényegesen konkrétabb információkat közölt a tajvani Economic Daily News.

Már gyurmázzák a jövőt

Az ázsiai gazdasági lap tűzhöz közelinek mondható, hiszen az Apple legjelentősebb szerződéses gyártópartnere nem más, mint a tajvani Foxconn. Az értesülések alapján utóbbi üzemében már sikeresen lezajlottak az első termékállóságot vizsgáló belső tesztek.

A cikk szerint rögtön két különböző kialakításon is dolgozik az Apple. Az egyikben a Samsung Galaxy Z Fliphez hasonló, vertikálisan hajló kijelző kap helyet, míg a másik két külön képernyővel érkezhet, amelyeket egymás mellé hajtva lehetne elérni a nagyobb képátlót.

Ezen kívül sok konkrétummal nem szolgál az anyag. A megjelenési dátummal kapcsolatban is meglehetősen óvatosan fogalmaznak az Economic Daily Newsnál, mivel azt vagy 2022 végére, vagy csak 2023-ra teszik. Hozzátéve, hogy ez is csak spekulációnak tekinthető egyelőre.

Egybevágó pletykák

A már említett 2017-es szabadalom után a napokban feltűnt egy újabb Apple- beadvány, ami némileg alátámasztja a tajvani lapértesüléseket. A múlt héten elfogadott dokumentum egy összecsukható kijelzővel ellátott eszközt ír le, amelynél "az elektronikus eszköz házának első és második része csuklópánt segítségével csatlakoztatható".

A hajtogatható-hajlítható iPhone-okkal kapcsolatos spekulációk felerősödését jelzi az is, hogy tavaly nyáron a korábban androidos, mostanában pedig inkább apple-ös szivárogtatásairól ismert Jon Prosser arról twitterezett, majd nyilatkozott, hogy a közeljövőben duplakijelzős telefonok várhatók Cupertinótól.

Persze az ilyesmikkel mindig érdemes óvatosan bánni, hiszen egy 2018-as szakértői elemzés már azt feltételezte, hogy 2020-ban debütálhat az Apple az első hajlítható kijelzős készülékével. És bár a tavalyi esztendőre rányomta a bélyegét a koronavírus, az szinte biztosra vehető, hogy nem ezért nem teljesedett be a 2018-as jóslat.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.