A kaliforniai székhelyű vállalat visszanyúl a gyökereihez: két izraeli startupot szemelt ki, összesen egymilliárd dollár értékben.

Egyszerre két izraeli startupot is felvásárolna a Palo Alto Networks. Az egyik kiszemelt a Talon Cyber Security (kb. 600-700 millió dollár), a másik pedig a Dig Security (kb. 300-400 millió). A vételár együttesen sem jelentős, különösen a Palo Alto piaci értékéhez képest, amely közel jár 70 milliárd dollárhoz, de iparági értesülések szerint gáláns az ajánlat. Főleg ha figyelembe vesszük, hogy mindkét céget 2021-ben alapították Tel-Avivban. A Talon eddig 143 millió dollár befektetést gyűjtött, a Dig pedig 45 milliót. Ugyanakkor értéküket valószínűleg növeli, hogy mindkettőbe tett pénzt két, a kiberbiztonsági piacon szakértőnek számító befektető: a Team8 és a Cyverse Capital.

A nagyvonalú ajánlatra állítólag azért is szükség volt, mert a startupok még nem voltak "eladósorban". Azaz a Palo Alto még a piacra kerülésük előtt le akart csapni rájuk. Bár az érintett cégek nem kommentálták az értesüléseket, a TechCrunch bennfentes forrásokból úgy tudja, a tárgyalások előrehaladott fázisban vannak, ugyanakkor egyes kérdések még nyitottak.

Illeszkedik a trendbe

A kettős felvásárlási terv is mutatja, a kiberbiztonsági ipar lendületben van. A biztonságot a vállalatok általánosságban piroritásként kezelik világszerte. Ez főleg annak köszönhető, hogy az incidensek költségei brutálisan elszálltak: a McKinsey egy tavalyi elemzésében azt jósolta, hogy a kiberbiztonsági incidensek 2025-ben már összesen kb. 10,5 milliárd dollárjába kerülnek majd a világgazdaságnak. Emiatt kiberbiztonságra akkor is költenek a vállalatok, ha más területeken visszafogják az IT-kiadásaikat.

Fontos tényező az is, hogy a kiberbiztonság folyamatos innovációt igényel, mert a kiberbűnözők is folyamatosan vetnek be új technológiákat. Így azok a kisebb startupok, melyek proaktívan mennek a piaci elé, akvizíciós célpontokká válnak, mert a szektor meghatározó vállalatai felvásárlással tudnak a leggyorsabban reagálni az új kihívásokra (a felvásárlások dinamikája jól követhető pl. a SecurityWeek havi Cybersecurity M&A Roundup összeállításából.). Az utóbbi idők legjelentősebb ügylete, amely ebbe a trendbe illeszkedik, a Cisco 28 milliárd dolláros ajánlata a Splunkért.

A Palo Alto is azért vásárol, hogy gyorsan jusson friss innovációhoz: mindkét kiszemelt cég új biztonsági területekre koncentrál. A Dig a többfelhős környezetben elosztottan tárolt adatok biztonságával foglalkozik. A TechCrunch szerint itt nagy a tülekedés, de mivel formálódó piacról van szó, egy jó befektetéssel nagyot is lehet nyerni.

A Talon pedig egyfajta vállalati szintű böngészőt akar létrehozni, amely biztonságos platformot biztosít a vállalatoknak összes alkalmazásuk és szolgáltatásuk működtetéséhez. A startup egyfajta operációs rendszerként fogja fel a böngészőt, amelyben az elosztottan (értsd: távmunkában) dolgozó munkaerő biztonságos módon tudja futtatni a céges alkalmazásokat, és éri el a vállalati szolgáltatásokat.

Azzal, hogy Izraelben keres felvásárlási célpontokat a Palo Alto, csak visszanyúl a gyökereihez. Az azóta amerikaivá lett (székhelye Santa Clarában van, részvényeivel a New York-i tőzsdén kereskednek) vállalat ugyanis több más jelentős kiberbiztonsági céghez hasonlóan Izraelből indult. Alapítója, Nir Zuk, ahogy több neves kiberbiztonsági szakértő és cégalapító is, az izraeli hadsereg egy speciális alakulatánál, a 8200-as egységnél sajátította el a szakmát. Ha valaki, akkor ők valóban tisztában lehetnek azzal, hol érdemes reményteli kiberbiztonsági technológiát venni.

Biztonság

CIO Hungary 2025: aki felkészül, az győz?

Beszámolónk második része a 16. CIO Hungary konferencia első napjáról, benne az elmaradhatatlan biztonsági panellel, amit természetesen már a mesterséges intelligencia is tematizált.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.