A Starschema kapott 5 millió dollárt a Portfoliontól, hogy gyorsíthassa a külföldi terjeszkedését.

Ötmillió dollárt fektet az OTP és az Eximbank tulajdonában álló PortfoLion Regionális Magántőke Alap a Starschema Kft.-be, amely az első üzleti intelligenciával foglalkozó cég a befektető portfóliójában. A megállapodást pár napja a Gazdasági Versenyhivatal is jóváhagyta.

A big data és üzleti intelligencia szolgáltatásokat nyújtó cég már eddig is komoly eredményeket ért el, főleg az amerikai piacról szerzett jelentős ügyfeleket. Olyan cégeknek dolgoztak, mint az Apple, a Walt Disney, a Pepsi, a Facebook, vagy a Netflix, de iparban (Bosch, Audi, Shell) és pénzügyi szektorban (Banca Intesa Sanpaolo, Erste, Raiffeisen) is jó referenciáik vannak.

Továbbra is külföldre dolgoznának

A Starschema a tőkét elsősorban üzleti tevékenységének kiszélesítésére és nemzetközi terjeszkedésre, szolgáltatásai bővítésére, valamint az ehhez szükséges személyi háttér megteremtésére fordítja. Elsősorban az észak-amerikai jelenlétüket kívánják erősíteni, ahonnan jelenleg is a 2,3 milliárd forintos bevételük jelentős része származik. Tavaly 20 százalékkal tudták növelni bevételeiket. A növekedés a létszámban is érzékelhető, tavaly 30 fővel bővült cég. Jelenleg 180 alkalmazottat foglalkoztatnak, de több mint negyven nyitott pozíciójuk van.

A cégben az alapítók, Földi Tamás – aki jelenleg is a Starschema CEO-ja – és Csillag Péter mind a mai napig jelentős szerepet játszanak. Mindketten tapasztalt BI-szakemberek. A cég elsősorban Tableau-, Talend- és Hadoop-alapú megoldásokkal dolgozik.

A Starschema más módon is keres új lehetőségeket az analitikai piacon. 2016-ban saját spin-off céget alapitott: a VirtDB, melyet Csillag Péter irányít, az SAP-adatok hatékonyabb üzleti felhasználására fejleszt eszközöket.

Cloud & big data

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.