Míg Európában emelkedett a 4G hálózatok átlagsebessége, a világ többi régiójában nem javultak a letöltési sebességek. A Magyarországon működő 4G hálózatok sebessége kiemelkedő, a harmadik legjobb Európában, és lefedettségben is a top 3-ban vagyunk – számolt be az OpenSignal nevű független szervezet jelentése nyomán a Telenor Magyarország.

Az OpenSignal februári globális beszámolója szerint az átlagos letöltési sebesség alapján a hazai 4G hálózatok a világ öt leggyorsabbja között találhatók. A sebességmérő alkalmazásáról ismert független szervezet most először fókuszált Európán belül a 4G szolgáltatások minőségére. Mérési eredményei alapján 36 európai ország közül a magyar 4G hálózatok bizonyultak a harmadik leggyorsabbnak, míg az első helyet Hollandia, a másodikat pedig Norvégia (a Telenor anyavállalatának hazája) szerezte meg.

 

Átlagos letöltési sebességek (OpenSignal)
Infogram


Sokkal rosszabbul szerepeltek a méréseken például a német, brit és ír 4G-hálózatok, amelyek egyikén sem sikerült elérni a 25 Mbps-os letöltési átlagsebességet. Ennek egyik oka az OpenSignal szerint az, hogy ezen országok többsége fejlett 3G szolgáltatásokat épített ki a korábbi években, ezért lassabban bővítik 4G-s szolgáltatásaikat.

Ezzel szemben kiemelkedően teljesítettek a közép-kelet-európai és balti országok: Magyarországon, Litvániában és Csehországban a tesztek 87 százaléka során 4G hálózatokhoz csatlakoztak a készülékek. A 4G szolgáltatások hozzáférhetőségét illetően Magyarország ugyancsak a harmadik legjobb helyen áll Európában – derül ki az OpenSignal bejegyzéséből.

Bár a kelet-európai országokban a 4G technológia némi késéssel érkezett meg, a fejlesztések intenzívebbek voltak, emelte ki az OpenSignal. Ezen kívül a régió országaiban az utóbbi években jelentősen megnövekedett az igény a mobil adatszolgáltatások iránt, ami 4G-vel kapcsolatos befektetésre sarkallta a mobilszolgáltatókat: ennek köszönhetően lett az egyéb régióknál magasabb az átlagos mobilinternetes letöltési sebesség.

A magyarországi mobilhálózatok bővítéséről Koller György, a Telenor műszaki vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy jelenleg már a magyar lakosság 99 százaléka hozzáférhet a Telenor 4G szolgáltatásaihoz. A szolgáltató külön erőfeszítéseket tesz azért, hogy a kis lélekszámú falvakba is elvigye a szélessávú internetet: már 2700, hatezer főnél kisebb lélekszámú településen elérhető a 4G szolgáltatás. Emellett pedig már a lakosság 90 százaléka férhet hozzá a több fallal elválasztott, belső helyiségeket is kiszolgáló kiváló beltéri – deep indoor – 4G kapcsolathoz.

Az OpenSignal sebességstatisztikái szerint a világ egyéb régióban megállt a 4G szolgáltatások adatátviteli sebességének gyorsulása, míg Európában ez továbbra is javul. A szervezet számításai szerint, ha a régiónkban a hálózatok fejlődése a jelenlegi mértékű marad, akkor akár fél éven belül beérheti a világszínvonalúnak tartott kelet-ázsiai hálózatokét.

Konzumer tech

Emberként még iskolába se járhatna, de 200 millió telefonnál jár a kínai brand

A Realme illusztris társaságba került a mérföldkő gyors elérésével. A teljesítmény értékét tovább növeli, hogy a forgalom nagy része Kínán kívül realizálódik.
 
Hirdetés

Ráfizetünk, ha a védelmen spórolunk!

Ha a védelmen spórolunk, kiberbűncselekmény áldozatává válhatunk. A Sophos MRD (észlelő és helyzetkező) szolgáltatása védelmet nyújt.

Összeurópai szabályozás készteti a cégeket a biztonságosabb informatikai működésre, de a megvalósításhoz nemcsak technológia, hanem emberek is kellenek.
Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.