A Goldenblog 2010 verseny most jutott el az informatikai blogokig, megszületett az idei top 10 lista, amelybe az általános témákon kívül biztonsági, programozási kérdésekkel, valamint aktuális témákkal foglalkozó blogok kerültek.
Hirdetés
 
A 2005 óta minden évben megrendezett Goldenblog informatikai kategóriájában a zsüri kommentárjai szerint kisebb szórásból lehetett válogatni, az informatikával foglalkozó blogok közül kevesebb került reflektorfénybe a néhány évvel ezelőtti állapothoz képest. Ennek ellenére a múlt hétre ismét összeállt egy ötvenes lista, amelyek szereplői közül megszületett az első tíz helyezett.

Többféle témában | A győztes a Tsabeeka blog, melynek készítője, Balogh Csaba civilben is informatikával foglalkozó újságíró, tanácsadó, valamint a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén is tanít. A nyertes, aki annak idején a gyorsan elhíresült "SÜN!" mémet is kitalálta, e blogjában az internetes világ híreit kommentálja, kitekintve a mobilitás és a média felé. A második helyezett egy "keményen" szakmai blog, C és Java programozásról ír Tajti Ákos, aki hallgató és demonstrátor a Debreceni Egyetem informatikai karán.

Népszerű témák népszerű blogokat eredményeznek, ez ismét bebizonyosodott: a negyedik helyen az Appleblognak bizonyára nem kell kétségbeesetten keresgélnie témát és olvasót sem, hiszen Steve Jobs furcsa megnyilatkozásai, az Antennagate vagy épp a tablet-őrület miatt sokan kíváncsiak az almás vállalattal kapcsolatos tartalmakra. Az ötödik helyen pedig az ASVA.info áll, amely az elmúlt hetek-hónapok hazai torrentrazziái és egyéb szerzői jogokkal kapcsolatos hírei kapcsán gyakran felbukkant, mint első számú hírforrás.

Természetesen vannak örök témák is: az Antivírus blog régóta szereplője a szcénának, és itt sem kell attól félni, hogy kifogynának a kapcsolódó hírek. A tippek és trükkök pedig mindig kedvelt keresési témák voltak, így az általános számítástechnikai mesterfogásokat felsoroló Numlock Holmes vagy Hogyan? mellett felbukkan a WordPress ingyenes webes tartalomszerkesztő csínját-bínját tanítgató WP-suli is. Meg kell még említeni egyik, kevésbé üzleti-informatikai témájú kedvencemet: a Rossz PC játékok videóit és leírásait remélhetőleg nem figyelik a játékgyártók, mivel akkor nem lenne miről írni ebben a szarkasztikus blogban.

Hogy mi az oka a kommentárokban említett csökkenésnek az IT-blogok számát tekintve, csupán találgatni lehet: a techbloggerek egy része idő és támogatás híján áll le a folyamatos frissítésekkel, mások pedig a blogos szabadúszás tapasztalataira építve ugyanezt a tevékenységet már hivatalosan, valamilyen cég alkalmazottjaként kamatoztatják tovább. Ennek ellenére igényes, jól használható IT-blogokra szükség van, és ahogy látható, utánpótlás is akad.

Ingyenes appal biztosít biztonságos forrásjelölést az Adobe

A gyártó bejelentette az Adobe Content Authenticity alkalmazás publikus bétáját, amelynek segítségével örök áron ellenőrizhetővé és kezelhetővé tennék a képek forrását igazoló metaadatokat.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.