A Microsoft hétfői bejelentése szerint a vállalat 196 dolláros részvényenkénti árfolyamon állapodott meg a LinkedIn felvásárlásáról, ami 26,2 milliárd dolláros vételárat jelent. A LinkedIn brand és a professzionális közösségi hálózat szervezeti működése a tervek szerint változatlan marad, Jeff Weiner vezérigazgató pedig közvetlenül Satya Nadella Microsoft-vezér alá rendelve folytatja munkáját.
A tranzakció a Microsoftot 2014 óta irányító Nadella eddigi legnagyobb cégfelvásárlása, aki a társaság működésének átformálásával folyamatosan az üzleti fókuszt keresi a cloud alapú szolgáltatások és termelékenységjavító eszközök fejlesztésével. A LinkedIn első ránézésre nem illeszkedik egyértelműen ebbe a stratégiába, bár az bizonyos, hogy a Microsoft egyes termékei komolyan profitálhatnak a világ legnagyobb szakmai közösségi hálózatából, amely ma már megkerülhetetlen eszköznek számít a munkakeresők, a fejvadászok vagy a vállalati HR-esek arzenáljában.
Felhasználókat vesznek a felhőjükbe
"A LinkedIn csapata fantasztikus üzletet épített fel a szakemberek világszintű összekapcsolásán keresztül. Együtt a LinkedIn, illetve a Microsoft Office 365 és a Dynamics növekedését is felgyorsíthatjuk, mivel az a célunk, hogy támogatást nyújtsunk a bolygó összes személyének és szervezetének" – olvasható a Microsoft vonatkozó közleményében.
Az a közleményből nem derül ki, hogy a Microsoftnak egészen pontosan mi a célja a LinkedIn-nel, de azt nem nehéz elképzelni, hogy újabb, az eddigieknél erősebb kísérletről van szó, hogy a vállalat megvesse a lábát a közösségi térben. Saját szolgáltatásainak szempontjából a Microsodft eddig nem sokat profitált belőle, hogy a Facebook egyik korai befektetője lehetett, és a Yammer négy évvel ezelőtti, 1,2 milliárd dolláros felvásárlása sem hozott számára látványos eredményeket.
A Microsoft saját meghatározása szerint most a piacvezető professzionális felhőszaolgáltatás egyesül a legnagyobb szakmai közösségi hálózattal. A LinkedIn jelenleg majdnem 450 millió felhasználóval rendelkezik, akik közül sokan fizetnek az oldal prémium szolgáltatásaiért, így a mostani akvizíció nem csak értékét, de a megszerezhető felhasználói tábort tekintve is igen jelentősnek számít.
A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött
A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak