17 évvel az első Kindle modell megjelenését követően kerül piacra az Amazon első színes kijelzővel szerelt e-könyv-olvasója. A cég tájékoztatása szerint az immár több mint 15 millió kötetre hízott könyvtárukat egy sor új modellel lehet majd olvasni: a Kindle Colorsoft Signature Edition mellett újragondolták a Kindle Scribe verziót és jön egy szupergyorsnak beharangozott Kindle Paperwhite is.
A Colorsoft 7 hüvelykes színes kijelzőjét természetesen az olvasási funkció szem előtt tartásával tervezték. Az Amazon ígéri, hogy ennek megfelelően nem fog senkit zavarni a hagyományos háttérvilágítású képernyőkre jellemző durva tükröződés és intenzív fény. A kijelző oxid hátlapon alapszik, ami élesebb kontrasztot, gyorsabb lapozást és jobb képminőséget biztosít a gyártó szerint.
A színes e-ink technológia egyértelmű előnye, hogy sokkal jobb élményt nyújtanak a grafikai elemekben erős kiadvány, mint amilyen mondjuk egy szakácskönyv, vagy például egy képregény. Említést érdemel az is, hogy színesben sokkal könnyebb (és látványosabb) kiválasztani a könyvtárunkban lapozgatva a keresett elemet. A notórius kiemelőknek jó hír, hogy a Colorsofttal több színt is lehet erre használni, az így megjelölt szövegrészek pedig külön csoportosíthatók, kereshetők.
Az egy feltöltéssel akár nyolc hétig is üzemelő, vízálló, USB-C-vel és vezeték nélkül is tölthető Colorsoft modellt 280 dolláros áron lehet előrendelni, a kiszállításokat pedig október végén kezdik meg.
És a többi
A színes újdonság mellett frissült a Paperwhite változat is. A 2 tized hüvelykkel nagyobb képernyővel és 25 százalékkal gyorsabb lapozási képességgel érkező új verzió tulajdonképpen megegyezik a Colorsofttal, csak éppen monokróm kijelzővel szerelik, ezért például az üzemideje is hosszabb.
A nevéhez hűen jegyzetelésre (is) alkalmas Kindle Scribe szintén megújul. Ezzel kapcsolatban az egyik legfontosabb érdekesség, hogy a könyvbe írt jegyzeteket mesterséges intelligenciával lehet átfésültetni, ami alapján az algoritmus könnyen áttekinthető, pontokba szedett összegzést készít – ígéri az Amazon.
(Kép: Amazon)
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak