Globális kriptotanácsadási szolgáltatást indított ügyfeleinek, többek között bankoknak és kereskedőknek.

Kriptovaluta-tanácsadó szolgáltatást indít a Visa, írja a Reuters. A globális fizetési szolgáltató ezzel az óvatos lépéssel reagál a befektetők kriptoeszközök iránti egyre nagyobb érdeklődésére. A Visa elsősorban azoknak a pénzügyi szolgáltatóknak adna tanácsot, melyek kriptovaluta-kínálattal szeretnék bővíteni a szolgáltatásaikat, illetve azoknak a központi bankoknak, melyek már viszgálják az ilyen fizetőeszközök legalizálását. A retail szektor szereplőinek pedig elsősorban NFT-vel (non-fungible tokens) kapcsolatos ügyletekben segítenének.

Oktatástól a fizetésfeldolgozásig

A szolgáltatás keretében a cég piaci szervezeteknek és állami intézményeknek kriptovalutákkal kapcsolatos oktatást kínál, de emellett lehetővé teszi, hogy fizetési feldolgozási rendszerét digitális eszközökhöz is lehessen használni. Emellett támogatást nyújt a backend műveletek kezeléséhez is. A Reuters idézi egy amerikai bank vezetőjét, aki arról beszél, hogy számukra az oktatás, illetve működő felhasználási esetek megismerése fontos, és ezért is keresték meg a Visát.

A fizetési szolgáltató egy a bejelentéssel egy időben publikált tanulmánnyal (PDF) is alátámasztotta döntését. Eszerint a kriptovalutákkal kapcsolatos szolgáltatások már rövid távon is versenyelőnyt jelentenek. A kriptopénz-tulajdonosok közel 40 százaléka állította: valószínű vagy nagyon valószínű, hogy a következő 12 hónapban olyan bankot választana elsődleges banknak, amely kínál kriptovalutákkal kapcsolatos termékeket.

Bár a kriptopénzek elfogadottsága még mindig alacsony, ezen a téren a javulás gyors. Azok közül a válaszadók közül, akik tájékozottak a kriptovaluta-világ eseményeiben, minden harmadiknak van is kriptopénze (lásd az alábbi grafikont). A tulajdonosok 62 százaléka már az elmúlt egy évben növelte befektetéseit, 66 százalékuk pedig a következő 12 hónapban is növelni szeretné. A tájékozottak, de kriptopénzzel nem rendelkezők további 21 százaléka mondta, hogy pozitív benyomásai vannak a kriptopénzekről, ezért tervezi az eszközvásárlást is.

 
Visa: The Crypto Phenomenon: Consumer Attitudes & Usage 2021
Infogram


Az mondjuk érdekes, hogy a feltörekvő piacokon mind a birtoklók (37 százalék), mind a belépést (kriptovaluta-vásárlást) tervezők aránya (27 százalék) magasabb a globális átlagnál. Ezt a tanulmány azzal magyarázza, hogy az ilyen régiókban élők az instabil fiat pénzekkel szembeni kitettségüket szeretnék így csökkenteni (elsősorban stablecoin típusú kriptovaluták vásárlásával).

Már most is lehet kereskedni

A Visa egy ideje már nyújt szolgáltatásokat (eladás-vásárlás, letét) kriptovalutákhoz, vannak bitcoinhoz kapcsolódó hitelkártya-szolgáltatásai, illetve márciusban lehetővé tette az USD coinnal (ennek a stablecoinnak az árfolyama az amerikai dollárhoz van kötve) történő tranzakciók elszámolását is.

Egyelőre azonban az ilyen jellegű szolgáltatáskínálata, illetve a támogatott kriptovaluta-típusok köre korlátozott, bár augusztusban megállapodott több mint 50 jelentősebb kriptovaluta-vállalattal (köztük a Coinbase-zel és az FTX-szel), hogy a kártyarendszerével is lehet költeni a kriptovalutákat. Ezt azonban úgy oldották meg, hogy a kereskedők számára ne legyen kockázata: a legfontosabb backend folyamat itt ugyanis az, hogy a vásárláskor a kriptopénzt azonnal fiat pénzre konvertálják.

Ahhoz hogy ez változzon, és például a bitcoin valódi csereeszköz legyen, árfolyamstabilitás kell, mondta a Visa pénzügyi igazgatója, Vasant Prabhu a Reutersnek. Szerinte a bitcoin jelenlegi volatilitásával egy kereskedő egyszerűen nem tud mit kezdeni, éppen ezért Prabhu abban sem biztos, hogy a bitcoinhoz hasonló kriptovaluták valaha is működnek csereeszközként. A stablecoinok viszont egészen biztosan betölthetik ezt a szerepet.

Piaci hírek

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.