Miközben a magyarországi mobilhálózatok, beleértve a 4G technológiájúakat is, ott vannak a világ élvonalában, a kihasználtságuk, vagyis a mobilnet használók aránya még messze van az európai átlagtól – emelte ki a bejelentés kapcsán a Telenor Magyarország vezérigazgatója. Alexandra Reich idézte a független felméréseket végző OpenSignal idén februárban közölt jelentését, miszerint a magyar mobilhálózatok a világ harmadik leggyorsabb átlagos letöltési sebességet kínálják.
Havi 6 ezertől 20 ezerig szóló ajánlatok
A hazai mobilelőfizetőknek ugyanakkor még csak az 59 százaléka rendelkezik okostelefonnal, és csak 51 százalékuk aktív mobilnetező, akiknek az átlagos havi adatforgalma a 2G vagy 3G hálózaton havi 1,6-18 GB, a 4G-n pedig eléri a 3 GB-ot is.
A héten bevezetett új Telenor Hello Data havidíjas csomagok korlátlan belföldi mobilinternet-hozzáférést kínálnak, a négyféle csomagot a tarifába foglalt hanghívás mennyisége különbözteti meg egymástól.
A legolcsóbb ajánlat, ami a limitmentes belföldi mobilnet mellett 5 GB EU adatroamingot és 50 perc hanghívást tartalmaz, havi 5990 forintba kerül. A másik véglet a mind hangban, mind belföldi adatban korlátlan forgalmat nyújtó Premium verzió 10 forint híján havi húszezer forintba kerül, és az EU-n belül 14 Gb adatroamingot ad. A csomagokban foglalt hanghívások túllépése utáni percdíj 35 forint, ugyanennyibe kerül az sms-ek díja is, ami alól a legdrágább verzió a kivétel, ott a rövid szöveges üzenetek díját már tartalmazza a havidíj.
Az új tarifacsaládra nem csak a lakossági, hanem a 15 fő alatti kisvállalatok is előfizethetnek. Az ajánlat másik meglepő, és a hazai mobil környezetben még nem általános eleme, hogy az előfizetőknek ezekre a csomagokra nem kell hűségidőt vállalniuk.
A korlátlanság határai
A Hello Data díjcsomagok fontos korlátja, hogy a hozzájuk tartozó SIM kártyákat csak okostelefonokban lehet használni, a használat ugyanis havi minimum egy hanghívást ír elő. Az adatforgalom azonban valóban korlátlan, a mai bejelentéskor elhangzottak szerint a szolgáltató nem szűri a torrentezőket sem, a hálózati sávszélesség viszont mindig az adott körülményektől, az adott cellát éppen használók számától (is) függ.
A szolgáltatónak az új csomagok bevezetéséhez nem volt szüksége jelentősebb hálózatbővítésre, a kapacitások terhelésállóságát a korlátlan adatforgalmat biztosító ingyenes Hipernet napok alatt tesztelték. Kérdésünkre a cég szakértői elmondták, hogy az új ajánlattal a meglévő ügyfelek megtartása mellett új előfizetőkre is számítanak, amellett, hogy az eddigi feltöltőkártyás ügyfelek egy részét is át tudják terelni a havidíjasok közé.
A Telenor tavaly és az idén együttvéve több mint 12 milliárd forintot fordít hálózatfejlesztésre. A beruházások révén a nagyvárosok mellett több mint 2700 hatezer fő alatti településre juttatja el ebben az időszakban a szélessávú mobilinternetet.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak