A neves olasz noteszgyártó céget is elérte a digitalizáció láz. Speciális papírnoteszt és hozzá okostollat dobtak piacra.
Hirdetés
 

Potom 200 euróért már hozzá is juthatunk az olasz Moleskine legújabb noteszéhez, ami a kézírást és szabadkézi rajzot párosítja a digitális technológiával. És mi ebben az új? Hát nem sok, de ugye az is Moleskine.

Ha valaki nem ismerné: az olasz noteszgyártó cég azzal reklámozza magát, hogy az ő noteszeibe jegyzetelt Oscar Wilde, van Gogh, Picasso, Matisse és Hemingway is. Ami persze így nem igaz, hiszen az olasz céget mindössze 1997-ben alapították. Igaz ugyanakkor, hogy egy olyan francia noteszdizájn vittek tovább, ami a 19. század eleje óta nagyon népszerű volt, és amit valóban számtalan művész – köztük a fentebb felsoroltak – használt előszeretettel a vázlataihoz, jegyzeteikhez. Amikor azonban az utolsó francia noteszgyártó is lehúzta a rolót, az olaszok láttak fantáziát abban, hogy luxusmárkaként újraélesszék a noteszgyártást.

Ez is luxus...

A cég székhelye az olasz divat központjában, Milánóban van, és mind a mai napig manufakturális módszerekkel készítik valóban jó minőségű jegyzetfüzeteiket és határidőnaplóikat. Egy-egy ilyen noteszért több ezer forintot kell fizetni digitális kiegészítő nélkül is.

De mint mindent, a jegyzetelést, vázlatkészítést is elérte a digitalizáció, és a Moleskine is haladni akart a korral. Mivel a szabadkézi rajz és a kézírás sokkal nagyobb szabadságot ad, mint a digitális jegyzetelés, régóta kísérleteznek azzal az eszközgyártók, hogy párosítsák a kettőt. Ez az érintőképernyők elterjedésével már nem is lehetetlen – vannak is rá megoldások szép számmal –, mégsem lett igazán népszerű, hogy valaki speciális tollal rajzolgasson vagy írjon egy képernyőre, amit a mobil eszköz felismer, és digitálisan eltárol.

A Moleskine viszont most újra nekifutott a projektnek. A közelmúltban dobta piacra Smart Writing Set nevű készletét, ami egy spéci noteszből, egy speciális, kisméretű scannerrel összeépített tollból, valamint egy iOS-es vagy androidos appból áll. A notesz annyiban speciális, hogy lapjai nem négyzetrácsosak vagy vonalasak, hanem csak apró fekete pozíciójelölő pontokat tartalmaz.

Ha valaki ír a noteszbe, előtte csak el kell indítania mobilján az appot, és ami beleír vagy rajzol a noteszébe, az azonnal, valós időben megjelenik az app felületén is. Így azt meg lehet osztani másokkal, akik a vázlatot digitálisan tovább is szerkeszthetik. Az app a szövegeket akár fel is tudja olvasni.

Mennyiért?

Mi itt az újdonság? Egyrészt az, hogy papírra írhatunk, és néhány funkciót (például a vázlat elküldését e-mailben) is úgy érhetünk el, hogy a noteszbe írunk. Másrészt, és itt inkább ez a fő, hogy ez egy Moleskine, azaz egy igazi divattermék. És persze az, hogy a hagyományos hordozót, a papírt köti össze valós időben a digitális eszközzel.

Ez a hülyének is megér 230 eurót... Ugyanis ennyibe kerül a készlet. Meg persze egy iPhone vagy iPad vagy valamilyen jobb androidos mobil vagy tablet is kell hozzá. Ha viszont az induló készletünk megvan, a további Moleskine noteszekhez már olcsón (legalábbis ehhez képest) hozzájuthatunk: egy speciális jegyzetfüzet ára 30 euró.

És ha még mindig nem érti, miért is jó mindez, nézze meg Alex Webb videóját: az talán jobban rávilágít a lényegre.

Mobilitás

Ingyenes appal biztosít biztonságos forrásjelölést az Adobe

A gyártó bejelentette az Adobe Content Authenticity alkalmazás publikus bétáját, amelynek segítségével örök áron ellenőrizhetővé és kezelhetővé tennék a képek forrását igazoló metaadatokat.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.