A cég kutatói olyan algoritmust fejlesztettek, amely az eddigi eljárásokhoz képest sokkal meggyőzőbben képes egy arcot évtizedekkel fiatalítani, vagy éppen megöregíteni. Filmkészítésnél jól jön az ilyesmi.

Egyetemi kutatók bevonásával a Disney szakemberei olyan mesterséges intelligenciára épülő technológiát fejlesztettek ki, amely a jelenlegi módszerekhez képest sokkal gyorsabban, olcsóbban és pontosabban képes digitálisan megváltoztatani egy személy korát. Az angol Face Re-aging Network kifejezésre utalva FRAN névre keresztelt megoldás képességeiről a héten számoltak be egy tudományos anyagban.

A fejlesztők szerint ez az az első gyakorlatias, teljesen automatikus és gyártásra alkalmas módszer az arcok újbóli öregítésére. Ilyesmire pedig nagy szükség van a filmiparban, hiszen az elmúlt években egyre több szinész korát változtatták meg a felvételeken digitális eszközökkel. A jelenleg használt módszerek azonban jellemzően manuális munkára épülnek, ami a folyamatot lassúvá és meglehetősen költségessé teszi. A procedúra automatizálására már korábban is többen tettek kísérletet, ám ezek mindezidáig nem voltak képesek professzionális színvonalú és követekezetességű eredményeket szállítani.

Megpörgetik a digitális időkereket

A Disney szakemberei szerint az algoritmusos megoldások eddig azért nem jártak sikerrel, mert nincs lehetőség annyi felvételt szerezni egy adott színészről, amely elegendő lenne a mesterséges intelligencia megfelelő szintű betanításához. Ezt kiküszöbölendő, a kutatók a StyleGAN2-vel mesterségesen előállított arcok seregét gyártották le, majd ezeknek a 18 és 85 év közötti korban lévő fiktív személyeknek a képeivel trenírozták az MI-t arra, hogy beazonosítsa, milyen mintázatok szerint változnak az emberek az idő előrehaladtával.

 

 

Ahogy a fenti videóban is látható, a végeredmény meglehetősen meggyőzőnek tűnik. A rendszer úgy képes hihető és konzisztens eredményeket produkálni mozgóképek esetében is, hogy az arcnak nem szükséges kizárólag a kamera felé fordulnia, de még a rossz fényviszonyok és a bemozgó kamera sem zökkenti ki túlságosan az algoritmust. Mindezt ráadásul igen gyorsan képes leszállítani a FRAN, hiszen képkockánként nagyjából öt másodperc alatt előállítja az igény szerint fiatalított, vagy éppen öregített fejet.

Az alkotók szerint a fejlesztés már olyan előrehaladott állapotban van, hogy az akár már most bevethető film- és tévéműsor-gyártásnál.

Cloud & big data

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.