Az Apple szeretné tudni, hogy pontosan ki és milyen módszerekkel férne hozzá az adatokhoz.

A tegnap esti Apple rendezvény azért is volt különleges, mert egy nappal előzte meg a vállalat bírósági meghallgatását a San Bernardino ügyben. Mint ismeretes, a tavaly decemberi terrorcselekményben nyomozó FBI azt szeretné elérni, hogy az Apple segítsen feltörni az egyik elkövető által használt iPhone-t. Tim Cook eddig kategorikusan elutasította a kérést, többek között ezért is került volna sor a bírósági meghallgatásra, ami végül elmarad.

Hirtelen irányváltás

Az Igazságügyi Minisztérium utolsó pillanatos beadványa szerint egy külső szakértő segítségével megoldhatóvá vált a szóban forgó iPhone 5c feltörése, illetve az azon lévő adatok megszerzése. A nyomozó hatóság azt is közölte a bírósággal, hogy további tesztekre van szükség annak kiderítésére, hogy a módszer valóban működőképes-e, ha azonban ez az eljárás használható, akkor nincs szükség az Apple segítségére az ügyben.

Nagy a nyomás: sorban állás a megoldásért

Mindez még nem zárja ki azt, hogy a két fél találkozzon a bíróság előtt a jövőben. A Minisztérium azt is valószínűsítette, hogy ha az újonnan megtalált módszer kudarcot vallana, akkor a felek folytathatják az éppen szünetelő vitát. Az ügyben eljáró bíró a várakozásnak megfelelően elnapolta a meghallgatást, ami egyben azt is jelenti, hogy az Apple-nek jelenleg semmiféle kötelezettsége sincs abban, hogy segítséget nyújtson a hatóságoknak.

Rejtélyes, külsős segítség

A Minisztérium egyelőre senkivel sem közölte azt az információt, hogy pontosan ki nyújt segítséget az iPhone feltörésében. Azt viszont biztosan lehet tudni, hogy nem kormányzati szereplőről van szó, ami innentől két lehetséges forgatókönyvet sejtet. Az egyik szerint egy olyan nagy biztonsági cég ad tippeket az FBI-nak, aki rendelkezik elegendő szakértelemmel. A másik, jóval valószínűbb szcenárió az, hogy hackerek kerültek a képbe, akik számára nem jelent kockázatot, ha kiderül a „személyük”. Sőt.

Az Apple jogászai az amerikai újságíróknak tartott sajtótájékoztatón egyértelművé tették, hogy feltétlenül szeretnék megtudni az ügyben közreműködők nevét, amivel együtt arra is felhívták a figyelmet, hogy az új fejlemény miatt a Minisztérium, illetve a hatóságok többé már nem hivatkozhatnak arra a körülményre, hogy az iPhone feltörésében kizárólag az Apple nyújthat segítséget.

Konzumer tech

Operátorát is kilőtte volna az MI-vezérelte drón, hogy célt érjen

Ez ilyen műfaj: ha fegyvered van, az bármikor elsülhet. És ha elsül, akár téged is eltalálhat. Különösen akkor, ha az MI ujja feszül a ravaszra.
 
Valószínűleg soha. A piackutatók szerint a felhő mellett is dinamikusan növekszik a hosting iránti igény.

a melléklet támogatója a vshosting

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.