Menedzselt IoT-megoldásokat indított az Invitech. Az IoT Insights nevű szolgáltatás több sikeres piloton van túl.

Piacra vitte menedzselt IoT (Internet of Things) szolgáltatásait az Invitech. A több sikeres pilot program tapasztalatai alapján kialakított komplex IoT-szolgáltatások és a platform IoT Insights néven érhető el. A cég közleménye szerint a szolgáltatás integráltan, egy kézből kínálja a rendszer minden elemét a szenzorok telepítésétől az adatelemzéig.

Felhőből üzemeltetett szenzorok

A rendszer akár egy felhős szenzorüzemeltetési platformnak is tekinthető. Az ügyfelek az Invitech platformján keresztül érhetik el a szolgáltató IoT-infrastruktúráját, amihez igénybe vehetik a szállító szakértőit is. A rendszer nem iparágspecifikus, így a gyártóipar, az agrárium, az építőipar vagy más ágazatok igényeihez is hozzáigazítható.

Az IoT Insights üzleti modelljének előnye David Blunck vezérigazgató szerint az, hogy az ügyfelek IoT-szolgáltatások minden elemét egy kézből és end-to-end vehetik igénybe. Az Invitech ugyanis a szenzorok kihelyezésétől és karbantartásától kezdve az adatok továbbítását biztosító hálózat fejlesztésén és üzemeltetésén, valamint az adatok felhőalapú tárolásán át adatelemzésig a teljes folyamatot lefedi.

Az IoT Insights platformon keresztül nem csak vállalatok, intézmények, hanem egyetemek, startupok is igénybe vehetik az Invitech IoT-megoldásait, amelyekre építve új fejlesztéseket hozhatnak létre.

Folyamatosan fejlesztik hozzá az infrastruktúrát

Az IoT-szolgáltatások az Invitech év elején átadott budapesti hálózatán már működnek. Szegeden és Miskolcon is kiépült az infrastruktúra, de hamarosan Debrecenben, Szombathelyen és Zalaegerszegen is elérhető lesz. Az IoT eszközök kommunikációjához az Invitech többek között alacsony energiaigényű LoRa(WAN)-hálózatát is fejleszti. (Mint arról korábban írtunk, Magyarországon többek között az Antenna Hungária épít hasonló hálózatot, míg a Deutsche Telekom a NarrowBand-IoT-vel kísérletezik.)

Cloud & big data

Egyelőre szépen zakatol a Foxconn motorja

A világ legjelentősebb elektronikai bérgyártójának üzleti eredményeiből általában jó következtetéseket lehet tenni a teljes techniológiai szektor állapotára is. Eszerint egyelőre minden oké, de a helyzet könnyen változhat.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.