Megjelent a ChatGPT Apple iOS-re, jelentette be az OpenAI. Mint a cég közleményéből kiderül: alapesetben ez az app is ingyenes, csupán a ChatGPT Plus használata lesz fizetős: havi 20 dollárért az előfizetők exkluzív hozzáférést kapnak a GPT-4 szolgáltatásaihoz, valamint az elsők között használhatnak minden új funkciót. De a vállalat szerint a rendszer válaszideje is rövidebb azoknak, akik fizetnek.
Az OpenAI az előfizetéses csomagot februárban vezette be, első körben az USA-ban, de a világ más részein is mindössze 10 napot kellett várni rá. Az iOS-es változat esetében kétlépcsős lesz a bevezetés: először azt is az amerikai felhasználók kapják meg. Ha több iOS-es eszközre is telepítik, az sem gond: az eszközök automatikusan szinkronizálják a ChatGPT-előzményeket.
Az Apple-nél viszont korlátoznak
Az Apple menedzsmentje egyfelől biztosan örül, hogy egy népszerű app növeli az App Store bevételeit. Másfelől viszont éppen hogy veszélyt lát benne. A Wall Street Journal belső vállalati dokumentumokra hivatkozva írta: a vállalat korlátozza az alkalmazottait abban, hogy ChatGPT-t vagy bármely más külső mesterségesintelligencia-eszközt használjanak. A lap értesülését belső források is megerősítették.
Az intézkedés oka, hogy az Apple is gőzerővel dolgozik egy a ChatGPT-hez hasonló generatív MI-n. A vállalatnál attól félnek, hogy a külső MI programokat használó alkalmazottak (akár akaratlanul is) bizalmas adatokat szivárogtathatnak ki fejlesztésekről. De nem csak a ChatGPT-szerű programokat tartják adatbiztonsági kockázatnak: a fejlesztőktől például azt kérték, hogy munkájukhoz ne használják a GitHub Copilotját, ami végső soron a Microsoft terméke (az egy éve elindított GPT-alapú kódíró segédlet elindulásával és az általa generált vitákkal a Bitport is többször foglalkozott.) Az azonban kérdéses, hogy a belső kérésnek-utasításnak mennyi foganatja lesz.
Az OpenAI egyébként a múlt hónap végén jelentette be, hogy a felhasználók kezébe adja az adatmenedzsmentet, ami jelen esetben annyit tesz, hogy a rendszer nem menti el a felhasználók beszélgetéseinek előzményeit, és nem használja fel azokat a mesterséges intelligencia fejlesztéséhez.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak