A szegedi önkormányzat és a Szegedi Tudományegyetem közös projektje 2,5 milliárdba kerül.
Hirdetés
 

Inkubátorházat épít 2,5 milliárd forintból az uniós lézerközpontra a szegedi önkormányzat és a Szegedi Tudományegyetem. A projektre közös céget hoztak létre.

Az 5500 négyzetméteres létesítményben irodákat, laborokat és megfelelő kiszolgáló létesítményeket alakítanak ki. Olyan vállalkozások foglalhatják el az inkubátorházat, melyek elsősorban a lézerközpont kutatási eredményeit szeretnék hasznosítani – idézte Botka Lászlót az MTI közleménye.

A létesítmény gyorsan megtelhet, hiszen Botka szerint már most is nagyon sok cég érdeklődik az Európai Unió egyetlen, Magyarországon megvalósuló tudományos nagyberuházásához kapcsolódó fejlesztése iránt. Nekik sokat segíthet az indulásban, ha kész infrastruktúra fogadja őket.

Magának a lézerközpontnak az építése a tervek szerint halad. Lehrner Lóránt, a beruházó ELI-HU Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója szerint az építkezési munkákkal előreláthatólag novemberre végeznek. A következő fázis pedig az épületek körüli terület rendezése és a lézertechnológia telepítése lesz.

A központ megvalósításának első fázisára 36,9 milliárd forint támogatási összeg áll rendelkezésre, amelynek 85 százalékát az EU strukturális alapja biztosítja. Az önkormányzat pedig mintegy 1,5 milliárd forintból építi ki a lézerközpont külső kiszolgáló infrastruktúráját.

Piaci hírek

MI buktatja le a tudományos cikkeket író ChatGPT-t

Sárkány ellen sárkányfű - gondolta egy tudóscsapat, és betanított egy algoritmust arra, hogy kiszúrja a generatív mesterséges intelligenciával gyártott kamu tudományos cikkeket.
 
Hirdetés

Sokkolja a magyar cégeket, hogy ilyen támogatás is létezik

Mennyibe kerülhet, hogy a hoszting szolgáltató éjjel-nappal 60 másodpercen belül felvegye nekünk a telefont, és vezető rendszergazdái azonnal foglalkozzanak a problémánkkal? A vshosting~ szerint nem is biztos, hogy annyira sokba.

Valószínűleg soha. A piackutatók szerint a felhő mellett is dinamikusan növekszik a hosting iránti igény.

a melléklet támogatója a vshosting

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.