Az eNET egész évben szondázta mind a hazai kereskedőket, mind az internetezőket az internetes vásárlás témakörében. Év végi összefoglaló infografikájukból kiderül, milyen volt az év a hazai e-kereskedelemben.

A posta és a futárszolgálatok év végi összeomlása is jól mutatta, hogy meglehetősen érett szakaszba lépett itthon az elektronikus kereskedelem. A tavaly elért 319 milliárd forintos éves forgalmat idén minden bizonnyal könnyedén túl fogja szárnyalni a szektor, hiszen csak a fekete pénteken másfél millió honfitársunk vásárolt a neten.

Kényelmes spórolás

Az eNET piackutató az e-kereskedelem minden szereplőjét igyekszik megszólaltatni az év közben elvégzett kutatásaival. Az ezekből származó információkat most, szilveszter előtt pár nappal egy nagy infografikába sűrítették, amelyből pillanatképet kaphatunk a szegmens jelenlegi állapotáról.

A tipikus magyar online vásárló például leginkább kényelmi és spórolási szempontból választja a netet. A legtöbb tranzakciót még mindig a hagyományos számítógépeken bonyolítják le, de erősen feljövőben vannak a mobil eszközök is. A termék kiválasztásánál a legtöbben a webáruházak oldalaira, illetve az árösszehasonlító szolgáltatásokra hagyatkoznak, de a klasszikus keresőhasználat is jelentős.

Érdekes adat, hogy az átlagos vásárlói kosár összege 2010-hez képest majdnem megduplázódott. Ezzel párhuzamosan a fizetési megoldások között látványos erősödést mutatott a közvetlen bankkártyás fizetés, amit azonban egyelőre sok hazai kereskedő rendszere nem képes biztosítani.
 

Piaci hírek

Hadat üzent az adatporszívózó MI-fejlesztőknek a Cloudflare

A cég alapból kitiltja ügyfelei oldaláról a minél több internetes információt felszippantani akaró MI-botokat. A tartalomgyártó weboldalak üzemeltetői pedig egy új szolgáltatásnak köszönhetően "belépő díjat" szedhetnek a webet pásztázó robotoktól.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.