A másfél évtizede működő Ecommerce Hungary (korábban Elektronikus Kereskedelemért Közhasznú Egyesület) a hazai e-kereskedők munkáját támogató szakszövetség, amely a koronavírus-járvány kapcsán is igyekszik segíteni az online kereskedelemben érdekelt cégeket a fertőzés megelőzésével kapcsolatos teendők és intézkedések során. A szervezet a kiskereskedelem zavartalan működését segítő munkacsoport tagjaként közvetlen javaslatokat is tesz a kormányzati döntéshozók felé, ennek kapcsán pedig a hétvégén tájékoztatott a kormányzati intézkedésekkel összhangban bevezetett, a legtöbb kereskedőnél és futárcégnél érvényes higiéniai és biztonsági intézkedésekről.
Az Ecommerce Hungary kiemeli, hogy a jelenleg az internetes vásárlás számít az egyik legbiztonságosabb lakossági megoldásnak, mivel a vásárlók gyakorlatilag csak a futárral lépnek kapcsolatba, sőt az internetes fizetés használatával a készpénzhasználatot is nélkülözhetik. A csomagautomaták tárolóit, járműveket és a raktárakat is rendszeresen takarítják és fertőtlenítik, az ott dolgozók elvieleg védőmaszkot és kesztyűt viselnek, egészségi állapotukat pedig rendszeresen ellenőrzik. A háttértevékenységét biztosító irodai alkalmazottak jellemzően már otthonról dolgoznak, és futárokat is kiképezték a fertőzés lehetőségét elkerülő átadás módszereire.
A szakmai szervezet tagjai az elmúlt két hétben több mint egymillió rendelést szolgáltak ki, és a közlemény szerint a tagvállalatok beszerzői folyamatosan dolgoznak rajta, hogy a hiánycikknek számító antibakteriális folyékony szappanból és a megfelelő védettséget nyújtó FFP3-as osztályú légzésvédő maszkokból is újabb készleteket hozzanak be Magyarországra.
Tanácsok a zavartalan és biztonságos vásárláshoz
Az Ecommerce Hungary annak érdekében, hogy az e-kereskedelem a járvány egyre súlyosabb szakaszaiban is zökkenőmentes és biztonságos maradjon, a jelenleg hatályos jogszabályok módosítását kéri az Operatív Törzstől: egyrészt azt, hogy húsvét hétfőn és hétvégi napokon is folytathassák online kiszállítási tevékenységüket, másrészt a fizikai boltot is működtető online kereskedőknél lehetővé tennék az interneten megrendelt és előzetesen kifizetett termékek átvételét 15 óra után. A szervezet ezen kívül a lakosság felé is megfogalmazott ajánlásokat az online vásárlás lebonyolításával kapcsolatban:
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak