Egy lelkes csapat, a Tech Embassy immár harmadszor hirdette meg a ChaosStack nevű programozóversenyt még tanuló és junior programozóknak. Már lehet jelentkezni az online előválogatóra, amelyen kiválasztják azokat a háromfős csapatokat, melyek az élő versenyen részt vehetnek. Az előválogató feladatát március 24-éig kell beküldeni. A március 30-án sorra kerülő élő fordulóban a legjobb 17 csapat vehet részt. Az élő fordulóban a csapatoknak 12 órájuk van arra, hogy megoldják a feladatokat.
Valós feladatok, valós körülmények
A versenyt BME-s informatikus hallgatók alapították, akik bármilyen programozási versenyen is indultak, nem érezték, hogy az a munkaerőpiac és az elméleti tudás között megfelelő hídként szolgált volna. Így aztán kitalálták a ChaosStacket, amely már közel sem csak programozóverseny. A feladatok a csapatok általános problémamegoldó képességeit mérik olyan körülmények között, melyek szimulálják a valós munkakörnyezetet, valamint az ottani napi kihívásokat. Egy jó fejlesztő ugyanis amellett, hogy kitartó, képes komplex problémákat értelmezni, alkalmazkodik a rendelkezésre álló erőforrásokhoz, valamint az egyéb, ügyfélspecifikus megkötésekhez is.
A verseny feladatai valós problémák, melyeket a verseny szponzorai (idén a Docler Holding, a Bosch, a Semilab, az OTP Bank, az EPAM, a Continental és a Cogito állt verseny mellé) állítanak össze, a megoldást mentorokkal segítik, és szakembereik is értékelik a végeredményt.
Nincs kötött szakterület, ahogy a főállású programozók is akár napon belül többféle feladattal szembesülnek. A szervezők backend, mesterséges intelligencia, frontend, computer vision vagy architektúratervezési területéről is készülnek feladatokkal. Lehet például olyan feladat, melyben személyre szabható híroldalt kell készíteni egy startup számára, vagy amelyben Pokémon Go-hoz kapcsolódó pokedexet, azaz edzőalkalmazást kell fejleszteni. A feladatok sokszínűsége miatt érdemes multidiszciplináris csapatokat összeállítani. A feladatokhoz bármilyen programozási nyelv használható.
A szervezők a csapatépítésben is segítenek
A szervezők segítenek a csapatok összehozásában is. Ha valaki szeretne indulni, de nincs csapata, a verseny Facebook-oldalán jelezheti egy #teamsearch hashtagű bejegyzéssel, vagy levelet írhat a [email protected] címre.
Az első díj 300 ezer forint, a második hely 150 ezer, a harmadik 50 ezer. Az élő forduló lebonyolításánál a résztvevők teljes ellátást kapnak, csak a gépüket kell vinniük.
A versenyre a Facebookon lehet regisztrálni.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak