A gépi tanuló rendszer feltérképezi a tartalmat és a stíluselemeket, és a megjelenített termékekhez, akciókhoz vagy a márka arculatához is igazodó rövid filmet készít az oldalakból.
Hirdetés
 

A Google mesterséges intelligenciával foglalkozó blogja szerint a vállalat kutatói olyan MI-rendszert fejlesztenek, amely képes a honlapok tartalmát automatikusan átkonvertálni egy-egy rövid videóvá. A rendszer feltérképezi az oldalak elemeit, a szöveget vagy a képeket, és a hozzájuk tartozó olyan jellemzőket is, mint a színek, a betűtípusok vagy a HTML forrásokban meghatározott grafikus stílusok, ezeket pedig összerendezi egy olyan filmes szekvenciába, ami ebben a formában is a forrásnak megfelelő hatást kelt.
 

forrás: ai.googleblog.com


A kutatók szerint az algoritmus az üzleti felhasználásban is alkalmas lesz rá, hogy bemutassa a gazdag vizuális tartalommal rendelkező weboldalakat, ezen belül pedig az általuk képviselt termékeket és szolgáltatásokat. Ezekből így automatizált módon lehet majd kis videókat gyártani, ami nem csak gyorsabb, de összehasonlíthatatlanul olcsóbb is lenne, mint a hagyományos bemutatók és imázsfilmek elkészítése, ami több napot vagy hetet vesz igénybe, és hasonló dimenziókban arrafelé is 800-1.200 dolláros átlagos költségekkel jár, de nálunk sem úszható meg sokkal kevesebből.

Az ember csak a lényeges döntéseket hozza meg

Az URL2Video neű projekt, amelyet a 2020-as User Interface Software and Technology Symposium kereteiben mutattak be, lényegében teljesen önállóan azonosítja az oldalak meghatározó komponenseit, és maga határozza meg a prezentáció látványelemeit vagy az elemek időzítését is. Az emögött álló heurisztikákat profi dizájnerek segítségével alkották meg, hogy a rendszer magától alkalmazhassa a megfelelő szerkesztési stílusokat a tartalmi hierarchia, az információ összefoglalása és megfelelő időkeretbe sűrítése céljából, miközben konzisztens módon alkalmazza az adott márkára jellemző stílusokat és színeket – figyelembe véve természetesen az előre meghatározható felhasználói preferenciákat is.
 


A mesterséges intelligencia ilyen összefüggésben azonosítja az oldalak vizuálisan megkülönböztethető elemeit, és egy olyan listába rendezi azokat, ami tartalmazza a címsorokat, a termékfotókat, a termékleírásokat vagy a látogatókat cselekvésre ösztönző (call to action) gombokat is. Ezzel párhuzamosan rögzíti az egyes tételekhez tartozó nyers tartalmat (szöveg, multimádiás források) és a dizájn-specifikációkat (HTML tagek, CSS stílusok vagy renderelési célok), ezeket a csoportokat pedig rangsorolni is képes egy prioritási skálán a vizuális megjelenés vagy a kódba fűzött kommentek szerint.

Az MI elvileg csak a honlapok domináns elemeit választja ki, és a megállapított hierarchia alapján, időben és térben is elrendezi azokat a rövid videóban, átméretezve a kimeneti MPEG-4 videó kívánt felbontáshoz. Bár a Google aktuális kutatása csak a weblapok vizuális tartarmának feldolgozásával foglalkozik, a kutatók már rákanyarodtak az audio vonalra is, ide értve az hangrámondás lehetőségét is a szerkesztés során. A hosszabb távíú cél mindezzel az lenne, hogy a tervezőknek csak a magas szintű döntéseket kelljen meghozniuk, a gépi tanuló modell pedig ezután önjáró módon javaslatokat tegyen a többféle platformra készülő tartalmak részleteinek kialakításra.

Konzumer tech

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.