A Google Térképek legújabb frissítése egy olyan funkciót tett széles körben elérhetővé, ami eddig is létezett, de a kísérleti Labs lehetőségek között volt csak megtalálható. Most minden külön akció nélkül elérhető a két, vagy több pont közötti pontos távolságmérés, ami rendkívül hasznos lehet azoknak, akik túrázni indulnak, vagy csak egyszerűen nem élhetnek az ország különböző pontjai közötti pontos távolság ismerete nélkül.
A világ fölmérése
Amennyiben olvasónk már a megújult Térképeket használja, akkor annyi teendője van, hogy a kiinduló pont fölött nyom egy jobb klikket az egerén és kiválasztja a Távolságmérés opciót. Ekkor megjelenik egy kis kör a térképen, ami a mérés kiindulópontja lesz és amit a mérés megkezdése előtt szabadon mozgathatunk, ahova csak szeretnénk.
Ezután a másik pont kijelölése következik, amihez szintén a jobb klikkelést kell alkalmazni, majd jöhet a Távolság innen parancs kiválasztása. A két pont között megjelenő vonalzó egyik végén leolvashatjuk a két pont közötti pontos távolságot, és ha szeretnénk módosítani, pontosabban gyarapítani a pontok és az azok között megmérendő távolság számát, akkor a vonalzó szabadon elmozdítható. Mérés közben bárhova kattintunk a térképen, újabb pontokat rakhatunk le, így megtervezhető egy teljes kirándulás, vagy egy több megállós séta is a városban.
Ha valaki nem találja ezt a lehetőséget a Google Térképeken belül, akkor ő valószínűleg még nem váltott az új verzióra. Ezt megteheti, ha ezt a linket meglátogatja, ha pedig ezt nem szeretné, akkor továbbra is a Térkép Labs menüpont kiválasztásával, majd azon belül a Távolságmérő eszközt bekapcsolásával méricskélhet kedvére.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak