A metropoliszban gépi segítséggel igyekeznek minnél több embert figyelmeztetni az olyan időjárási kockázatokra, mint amit egy heves vihar kiváltotta árvízveszély jelent. A drónok premierjét némileg beárnyékolta, hogy egyelőre csapnivaló a spanyoljuk.

A szándék dícséretes, a megvalósítás színvonala kétséges. Röviden nagyjából így lehet összefoglalni New York városának legújabb kezdeményezését, miszerint a lakosságot a már meglévő csatornák mellett drónokról sugárzott hangüzenetekkel is igyekeznek tájékoztatni, ha a területen szélsőséges időjárási helyzet várható.

A New York Times beszámolójából kiderül, hogy kedd kora délután küldték ki először a drónokat, mivel az előrejelzések heves esőzéseket jeleztek a térségben, ami miatt helyi szinten hirtelen kialakuló áradásoktól kellett tartani. Mivel New York lakosságának nagyjából ötöde spanyol anyanyelvű és bizonyos körzetekben otthon többen beszélnek spanyolul, mint angolul, a tájékoztatást eleve kétnyelvűként indították.

Ahogy azonban az alábbi videóból kiderül, az érthetően elmondott angol változat után egy olyan torz, gépiesnek ható nyelvi produkció következett, amiről sokan még azt se tudták megállapítani, hogy egyáltalán spanyol szövegről van szó.  

 

 

Hogy a kínos bakit technikai hiba, emberi hanyagság vagy valami egyéb dolog okozta, az egyelőre nem derült ki. A fentebbi X bejegyzésre ugyanakkor a város kataszrófavédelmi hivatalanák megbízottja válaszolt, aki egyrészt méltatta kollégái munkáját, másrészt elismerte a hibát, és megígérte, hogy ez legközelebb már nem fordul elő.

Technofil polgármester

Sajtóértesülések szerint egyébként a drónos riasztás ötlete magától New York város polgármesterétől származik. Az állítás valóságtartalmát erősíti, hogy Eric Adams eddig is meglehetősen proaktívnak mutatkozott, ha technológiai fejlesztésekről volt szó. Múlt évben például biztonsági robotot állított szolgálatba a Times Square metróállomásán.

Ugyanakkor a polgármester haladó ötletei nem mindig aratnak osztatlan sikert. Az ő kezdeményezésére kerültek a helyi rendőrség kötelékébe a Digidogok, azaz a Boston Dynamics robotkutyái. A terv az volt, hogy a Szingapúrban parkőrként funkcionáló gépeket veszélyes helyzetekben, például túszejtéseknél vetnék be. A lépés azonban olyan elsöprő kritikát kapott a közvéleménytől, hogy a rendőrség kénytelen volt kitáncolni a közel 100 ezer dolláros szerződésből.

(Kép: @lizkimtweets / X)

Mobilitás

Az amerikai és a brit titkosszolgálatok sem félnek az MI-t használni

A CIA és az MI6 vezetője közös cikket publikált a Financial Timesban, illetve interjút is adtak a lapnak, amelyben számos technológiával kapcsolatos kérdést érintettek.
 
A teljes életciklust lefedő rendszerek képesek megszüntetni azt a káoszt, ami a szervezetek zöménél még mindig akadályozza az információáramlást.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.