A hírek szerint a Twitterről örökre kitiltott Donald Trump néhány hónapon belül elindíthatja saját platformját.

Az igazán menőknek nem (csak) jachtjuk, magánrepülőjük van, hanem saját közösségi oldaluk. Valahogy így állhatott hozzá a témához a tavalyi amerikai elnökválasztást meglehetősen negatív körítéssel elbukó Donald Trump. A milliárdosból lett politikus ugyanis a jelek szerint gőzerővel dolgozik azon, hogy visszatérjen egyik kedvenc elfoglaltságához: az internetes kinyilatkoztatásaihoz.

A gondot csak az jelenti, hogy januárban az összes jelentősebb közösségi hálózat felfüggesztette a fiókjait. A megoldás kézenfekvő: csinál egy saját közösségi oldalt magának.

Nagyon nagy durranás lesz

A hírt az exelnök szóvivője és főtanácsadója osztotta meg a Fox Newsnak nyilatkozva. Ahogy azt már a volt elnöktől megszokhattuk, Jason Miller sem fukarkodott a bombasztikus jelzőkkel, amikor a témával kapcsolatban kérdezték. A "játékszabályokat teljesen újraíró" és "felhasználók tízmillióit" vonzó új platformról azonban konkrétumokat nem nagyon árult el.

Miller két-három hónapra teszi az indulást, ám sem a tervezett névvel, sem egyéb részletekkel kapcsolatban nem volt túl közlékeny. Elmondása szerint a politikust az utóbbi időben több technológiai vállalat is megkereste, ugyanakkor azt nem tudni, hogy pontosan milyen cégekkel folynak az előkészítő munkák.

Mindenhonnan IS kitoltották

Trump közösségi médiában tett megnyilvánulásai már korábban is éles vitát váltottak ki az Egyesült Államokban. A demokrata tábor szerint a techcégek túlságosan óvatosan, kesztyűs kézzel bántak vele, illetve a hasonló szólamokat hangoztató más szereplőkkel. A jobboldaliak viszont folyamatosan arról panaszkodtak, hogy az internetes térben elnyomják az ő narratívájukat.

Tavaly aztán az elnökválasztás felé közeledve egyre csak fokozódott a hangulat. Trump gyakran kész tényekkel ellentétes megjegyzéseit tavaly májusban kezdte elsőként a Twitter álhíreknek járó figyelmeztetésekkel ellátni, amire rögtön komoly jogszabályváltozásokat lengetett be a felháborodott politikus. Az elnökválasztási kampány hajrájához közeledve aztán ezt a keményebb módszert több más platform, köztük a korábban tartozkodó Facebook is átvette.

Az igazi csapás viszont már a választások után következett, amikor is az amerikai törvényhozás épületében történt zavargások, illetve az ahhoz köthető kommunikáció miatt Trump fiókját a Twitter örökre elérhetetlenné tette, a Facebook és az Instagram esetében pedig meghatározatlan idejű felfüggesztés lett a verdikt.

Közösség & HR

Ismét keresik a hazai digitális szakma női példaképeit

A 40 év feletti női szakemberek elismerését célzó pályázatot immár harmadszorra hirdette meg az IVSZ és a WiTH.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.