Az ipari automatizáció az idén világszerte 760 ezer mobilkapcsolatos készülékkel bővült – derül ki a Berg Insight kutatásából. Az elemzők szerint ezen a területen a következő évek évi 22,5 százalékos növekedést hozhatnak amivel 2018-ra az évente eladott ilyen eszközök száma eléri a 2,1 milliót.
Ezen a piacon jelenleg igen sok és eltérő hátterű szereplő versenyez. Az Eaton, Phoenix Contact, Advantech és a Kontron az ipari automatikai berendezések meghatározó gyártói, egyben a beágyazott mobilrendszerek vezető értékesítői. Az ipari rendszerek hálózati specialistái, például a Moxa, a Westermo, a B&B Electronics ugyancsak a mobil megoldások meghatározó eladói közé sorolhatók. Az M2M terület egyéb fontos szállítói között emlegetik még a Digi Internationalt, a Calampot, a Maestro Wirelesst és a Viola Systemset.
Az ipari automatizáción belül a gerinchálózati kommunikáció és a távfelügyelet a két legjelentősebb M2M alkalmazás. A távoli karbantartás és a gépek, ipari robotok diagnosztikája a gyártásautomatizáció meghatározó applikációja, míg a távolról irányítható berendezések valós idejű monitoringja az egyik leggyakrabban használt alkalmazás a folyamatautomatizációban.
A nagy adatátviteli képességű LTE hálózatok megjelenése tovább növeli az ipari automatizáció mobilizálódását, különösen az ellenőrző alkalmazásokban – mondják a szakértők. Ugyanakkor a kapcsolati követelmények alkalmazásoktól függően változnak, és a klasszikus mobikapcsolat mellett megjelennek egyéb vezeték nélküli technológiák, mint a Wi-Fi. a bluetooth, a IEEE 802.15-alapú Zigbee, a WirelessHART és az ISA100.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak