Szuperellenálló üveglapjáról ismert a Corning; a vállalat kifejezetten okostelefonokhoz készíti Gorilla Glass termékét, mely a kijelzőt óvja a karcolásoktól és törésektől. Annyira sikeres a fejlesztés, hogy már az ötödik generációnál járnak: a vállalat elmondása szerint ezzel akár egy több mint másfél méteres esést is ki kell bírnia a kijelzőnek.
A Corning egyébként egyre ellenállóbb változatokat készít a Gorilla Glass-ből. Az első még 2007-ben jelent meg, azóta nagyjából kétévente frissíti termékét, melyek mindig több és több fizikai behatásnak képesek ellenállni az elődjükhöz képest.
„Magasabbra akartunk menni, mint egy méter” – mondta John Bayne, a Corning alelnöke és igazgatója. Az előző változat nagyjából zseb magasságból leejtve nyújtott még elegendő védelmet a pórul járt okostelefonoknak, amennyiben azok szilárd felületre érkeznek. Kutatások szerint azonban a leejtések 63 százaléka ennél valamivel feljebb, derék és váll közötti magasságról következik be. A Corning ennek az eredménynek a tudatában látott neki a Gorilla Glass 5 fejlesztésének.
Az ígéretek – és a gyártó saját tesztjei - szerint a megújult terméknek 1,6 méteres magasságról történő landolást is ki kell bírnia. Ez egyébként azt jelenti, hogy egy hagyományos, nem megerősített kijelző-üveghez képest négyszer ellenállóbb lett az ötödik generáció.
Gorillák mindenütt
A kijelzővédő egyébként annyira bejött a Corningnak, hogy mára több mint 4,5 milliárd (!) eszköz használja a Gorilla Glass-t. És nem csak okostelefonok vagy tabletek esetében járult már hozzá számos megkönnyebbült sóhajtáshoz; a zsebméretű eszközökön túl is akad piaca a fejlesztésnek. Idén jelentette be például a Ford, hogy 2016 GT modellje Gorilla Glass szélvédővel jelenik meg. Emellett léteznek olyan pénzkiadó automaták is, melyek a védelem antimikrobiális változatát használják kijelzőiken.
Egyelőre nem ismert, mely eszközök fognak majd Gorilla Glass 5-öt kapni, annyit azonban már tudni, hogy az idén ősszel piacra kerülő okoskészülékek egy része már rendelkezni fog vele.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak