Bemutatta a Google Glassra fejlesztett első szoftvereinek tesztverzióját a termékeit Dyntell márkanéven forgalmazó Pannon Szoftver. Okosórában is utaznának.

Egy éve még azt kérdeztük a csoportszinten 80 fős társaság tulajdonos ügyvezetőjétől, Salga Pétertől, hogy mennyit hozhat a denveri belépő. Mint akkor megírtuk, a tengerentúlon is lát elegendő keresletet a magyar fejlesztésű üzleti szoftvereknek a 2000-ben alakult Pannon Szoftver csoport. A vállalkozás, amely kis- és középvállalatoknak szánt saját fejlesztésű vállalatirányítási rendszereket (ERP), ügyviteli szoftvereket, üzletiintelligencia-megoldásokat fejleszt, tavaly denveri székhellyel az USA-ban is céget alapított.

Egyszerű termékek, bonyolult cégháttér

"A termékeinkben az egyszerűséget díjazzák az ügyfelek" – vélekedett egy éve az ügyvezető. Amilyen egyszerűnek tartják a termékeiket, annyira bonyolultnak tűnt akkor a mögöttes cégháttér. A 2000-es indulás utáni első években még csak Pannon Szoftverként ismert vállalkozás nyolc éve úgy döntött, hogy belép a romániai piacra. A külföldi terjeszkedéshez külső forrást keresett, amit baráti, ismeretségi szálak révén egy svájci pénzügyi befektetőben talált meg. Utóbbi hozta létre a Dyntell Magyarország Kft.-t , majd a sikeres romániai belépővel a Dyntell Romaniát. Az új cég vette át a termékek itthoni forgalmazását is, a külföldi jelenlét pedig időközben néhány kisebb ügyfél révén Svájcban épült tovább. Poór Károly marketingvezető most elmondta, időközben sikerült valamelyest egyszerűsíteni a helyzetet. A tulajdonosi döntés alapján a Dyntellt elsősorban a saját fejlesztésű termékek márkaneveként használja a cégcsoport, de a forgalmazásban, legyen az a hazai, vagy a külpiac ugyancsak a Dyntell nevet viszik tovább. A fejlesztésekért viszont a jövőben is a Pannon Szoftver Kft. felel és a csoport neve is az utóbbi marad.

Amerikai útkeresés

Az amerikai terjeszkedést segítő cég a Dyntell Corp. mögött magyar magánszemélyek mellett két amerikai állampolgár is van, akiknek a szakmai ismereteken felül a kapcsolati tőkéje jelent sokat. A cég tapasztalatai szerint az ottani piacon a hagyományos marketingeszközökkel nagyon lassú lenne a fejlődés. A Dyntell belépőként a mikrovállalkozásoknak szóló ügyviteli, ajánlatadó és számlázó rendszerének amerikai változatával a 1clickbusiness-szel jelent meg az USA piacán. Azóta már kapható az ottani piacon a termék professzionális verziója is, ami iránt főleg a könyvelő cégek mutatnak érdeklődést. A nyár folyamán pedig egyelőre pilot projekt keretében már találtak vevőt a komplex vállalatirányítási rendszerükre is.  

A bevételeik az ottani piacon egyelőre még néhány millió forintban mérhetők, de jövőre már főleg az ERP-rendszereknek köszönhetően legalább félmillió dolláros forgalommal számolnak. Az amerikai piacra lépésüket a Transnational Perpectives nevű tanácsadó cég segíti, amely többek között a Subway gyorséttermi láncot hozta Magyarországra. A terjeszkedés most regionális partnerek keresésével folytatódik tovább, az első fecske a Custom Software Systems, amely vállalta az ERP-rendszer ottani támogatását is.

Ukrajna keresztülhúzta a keleti terveket

A külföldi terjeszkedés további álllomásai között említette tavaly Salga Péter Oroszországot, illetve a Közel-Keletet. Az előbbit elbizonytalanította az ukrán válság, az utóbbinál egyelőre a kapcsolatépítésnél tartanak.

A csoportszinten mintegy 800 millió forintos árbevételű társaság időközben beszállt a Google Glass alkalmazások fejlesztésébe is, ahol főként a logisztikai kereskedelmi területen látnak maguk számára piacot. Az okosórák is felkeltették a fejlesztők figyelmét, itt a vezetői információs alkalmazásokra lehet elegendő kereslet.

Piaci hírek

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.