Múlt héten adta ki a szabvány 4.0-s verzóját a PCI Security Standards Council. Négy év után frissült.

Múlt héten jelent meg a Payment Card Industry Data Security Standard, azaz a PCI DSS legújabb, 4.0-s verziója. A PCI Security Standards Council által felügyelt szabvány négy év után frissül ismét (az előző, 3.2.1-es kiadás 2018-ban jelent meg). A frissítés célja a felügyelő testület szerint az, hogy a szövegbe emeljék az előző verzió kiadása után megjelent fenyegetéseket és technológiákat, valamint hogy innovatív módszereket adjanak az érdekelteknek  az ügyfelek fizetési adatait veszélyeztető új  kockázatok leküzdéséhez.

Bár a 360 oldalas dokumentumot a PCI Security Standards Council jegyzi, a végső változatba beledolgozták a globális fizetési iparág több mint 200 tagjának visszajelzéseit is. A teljes dokumentumot itt lehet (PDF) olvasni, de készült egy tized akkora terjedelmű kivonat is, amely összefoglalja az előző verzióhoz képesti legfontosabb változásokat: utóbbi itt érhető el (PDF).

A legfontosabb változások

Az új szabvány bevezeti a többfaktoros azonosítást (Multi-Factor Authentication – MFA) azokban a környezetekben, amelyek a kártyabirtokosok adataihoz való bármilyen hozzáféréshez kapcsolódnak. Kevésbé tűnik kardinális változásnak, de jelzi a technológiai hangsúlyok eltolódását, hogy a "tűzfalak" kifejezést a szabványban a "hálózati biztonsági ellenőrzések" kifejezés váltja. Ez arra utal, hogy az új PCI DSS a biztonsági technológiák szélesebb körét teszi alkalmazhatóvá, de arra is, hogy a szervezetek rugalmasabb kereteket kapnak a biztonsági szint javításához. Több olyan új követelmény is került a szabványba, amely a célzott kockázatelemzéshez kapcsolódik. Előre meghatározott időközönként kell kockázatelemzéseket végezni például a rosszindulatú programok által nem veszélyeztetett rendszerelemeknél, meg kell határozni a log-ellenőrzések gyakoriságát, az incidenskezelő személyzet képzésének sűrűségét stb.

Mivel a szabvány átvezetése időt igényel, a hatálya alá eső szervezetek 2024. március 31-éig kapnak haladékot az átállásra, addig érvényben marad az előző verzió. Az új követelmények (például a kockázatelemzésre vonatkozók többsége is) kezdetben csak best practice jellegű ajánlás lesz, és bevezetésére további egy év haladékot kapnak a szervezetek.

Egy compliance-automatizálási megoldásokat is szállító cég vezetője úgy értékelte az új szabványt a SecurityWeeknek, hogy az több területen határozott előrelépés jelent. Ilyennek nevezte például, hogy az új szabvány nagyobb teret hagy az egyre elfogadottabb Zero Trust architektúrának.

Biztonság

Dollármilliók helyett börtönévek járhatnak az oktatási chatbot fejlesztőjének

A korábban számos elismerést elnyerő AllHere megoldását az USA második legnagyobb oktatási körzete is bevezette. Nemrégiben azonban többek között csalással, hamisítással és a befektetők szándékos megtévesztésével vádolták meg a startup alapító-vezetőjét.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.