A héten hivatalosan is elkezdte a munkát a Business Process Management Hungary (BPM-H), azaz az Üzleti Folyamatmenedzsment Magyarországi Szakmai Egyesülete. A szervezet alapító okiratát a Budapesti Corvinus Egyetemen írták alá.
Az indulás kapcsán kiadott sajtóközlemény szerint az egyesület elsődleges célja, hogy összefogja és támogassa a szakterület szakembereit, valamint elősegítse a legújabb módszertanok és technológiák elterjedését Magyarországon. A BPM-H elnöke Fehér Péter, egyetemi docens, a Corvinus Egyetem nemzetközi kapcsolatokért felelős igazgatója, az Adatelemzés és Informatika Intézet kutatója, aki a megalakuláskor a szakmai közösség építésének fontosságát és a nemzetközi kapcsolatok erősítését hangsúlyozta.
"A BPM-H megalakulásával egy olyan szakmai platformot hozunk létre, amely elősegíti a tudáscserét, támogatja a legjobb gyakorlatok megosztását, és hozzájárul a hazai üzleti folyamatmenedzsment kultúra fejlődéséhez" – emelte ki Fehér Péter. Hozzátette: "Célunk, hogy a folyamatmenedzsment szakmát Magyarországon a méltó helyére emeljük, elismerve annak stratégiai fontosságát a vállalati hatékonyság és innováció terén."
A tervek szerint az egyesület számos konferenciát, szimpóziumot és szakmai rendezvényt fog szervezni, amelyek célja a legújabb trendek és módszertanok bemutatása, valamint a hazai és nemzetközi szakértők közötti párbeszéd elősegítése. Emellett a BPM-H kiterjedt tudásanyagot gyűjt össze, amely a tagok számára elérhető lesz, ezzel támogatva a folyamatos szakmai fejlődést. Ezeken felül a szervezet kiemelt figyelmet fordít a vállalati kapcsolatok építésére és ápolására is, amely révén a módszertanokat a gyakorlatban is prezentálja, biztosítva azok hatékony alkalmazását a mindennapi üzleti folyamatokban.
Az általános célok között szerepel az üzleti folyamatmenedzsment oktatásának támogatása, a kutatás-fejlesztés előmozdítása, valamint a szakmai minőség és etikai normák magas szintű képviselete.
A BPM-H nyitott minden érdeklődő szakember és szervezet előtt, akik elkötelezettek az üzleti folyamatmenedzsment fejlesztése iránt, és szívesen csatlakoznának a hazai és nemzetközi szinten is kiemelkedő szakmai közösséghez. A csatlakozással kapcsolatban az egyesület honlapján lehet további információkat találni.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak