A Mozilla jelszókezelési hibát javított a Firefoxban. A mesterjelszóval védett bejelentkezési adatok is védtelenek voltak.

Ismét konfliktusba került a kényelem a biztonsággal – most a Firefoxban. A beépített jelszókezelőben tárolt bejelentkezési adatokhoz, jelszavakhoz akkor is hozzáférhettek illetéktelenek, ha azokat a felhasználó mesterjelszóval védte. A hibát a Mozilla a böngésző 68.0.2-es kiadásában javította. Ha még nem frissített erre a verzióra, haladéktalanul tegye meg.

Jó a jelszókezelés, csak kockázatos

Ahogy minden böngészőben, a Firefoxban is el lehet menteni a gyakran használt bejelentkezési adatokat (felhasználónév, jelszó), hogy egyszerűbb legyen adott webhelyekre, netes szolgáltatásokba bejelentkezni. A mentett hitelesítési adatokat – a jelszót természetesen kimaszkolva – a böngésző automatikusan megadja az adott weboldal bejelentkezési ablakában, így a felhasználónak nem kell fejben tartania a jelszavait, és a bejelentkezés egy kattintásra egyszerűsödik.

A Firefoxban is bevezették ezeknek az adatoknak a fokozottabb védelmére a mesterjelszót: azt használva a mentett bejelentkezési adatokból a jelszó csak akkor fedhető fel, ha a mesterjelszót megadjuk. A napokban javított hiba miatt azonban ez lényegében semmit sem ért, mivel egy jobb gombos kattintással az így védett jelszavakat is ki lehetett másolni a jelszótárból mindenféle extra trükk nélkül – írta a Bleeping Computer.

Közepes kockázatú a hiba

Annak ellenére, hogy a hiba a jelszavak kezelését érintette, a Mozilla csupán közepes kockázatúnak minősítette a hibát. Ennek valószínűleg az volt az oka, hogy a kihasználásához hozzá kell férni az adott számítógéphez, és annak felhasználója adataival kell bejelentkezni. Emiatt például kémprogramokkal nem lehet kinyerni a mentett jelszavakat.

A Bleeping Computer ugyanakkor megjegyzi: arra mindenképpen érdemes figyelni, hogy a Firefox jelszókezelője – azaz a jelszómentési lehetőség – alapértelmezett szolgáltatás. Ugyanakkor a böngésző nem követeli meg a mesterjelszó használatát. Ha viszont valaki nem használ mesterjelszót, akkor a hibától függetlenül is bárki ellophatja a mentett bejelentkezési adatokat, ha fizikailag hozzáfér a géphez. Ennek valószínűsége sokkal kisebb, mint az olyan támadásoké, amikor a hekkerek távolról próbálják átvenni a felügyeletet a rendszer vagy egyes részei fölött.

A Firefox 68.0.2 telepítése kiküszöböli a sérülékenységet. Ezért – ha még nem tette meg – a javított kiadás telepítésével érdemes beállítani a frissítések automatikus telepítését is a Beállítások/Általános/Frissítések automatikus telepítése (ajánlott) menüpontban.

Ha valaki még jobban szeretné védeni jelszavait, telepítheti a Mozilla Lockbox nevű böngészőkiegészítőjét. Ez az egyszerű felületű jelszókezelő – amely idén márciustól Androidon is használható – automatikusan importálja a Firefoxból az ott mentett bejelentkezési adatokat, amikor a felhasználó bejelentkezik a böngészőbe a Firefox-fiókjával, és azokat 256 bites végponti titkosítással tárolja el.

Biztonság

Nem sok mindenkit érdekel az Apple szuperszemüvege

A beszámolók alapján elolvadt az érdeklődés a Vision Pro headsetek iránt, az Apple néhány üzletében szinte nem is keresik a gyártó legújabb hardveres termékét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.