Az IQOP azonban nem csak viszonteladó volt. Fizetési megoldásokat is fejlesztett a londoni székhelyű fintech eszközeihez.

Felvásárolta az IQOM nevű magyar digitális fizetési szolgáltatót a myPOS. A felvásárlás érdekessége, hogy az IQOM volt a blogár gyökerű, de ma már londoni székhellyel működő fintech hivatalos magyarországi viszonteladója is. Az ügyletről kiadott közlemény szerint a két cég "egyesülése új korszakot nyit a digitális fizetések világában a magyar és a közép-kelet-európai vállalkozások számára".

A myPOS a különböző digitális fizetési megoldásokhoz szükséges POS termináljai mellett kínál olyan androidos alkalmazást, amely révén okostelefont lehet fizetési terminálként használni, de van webáruház indításához is alaprendszere. A cég fő terepe az Európai Gazdasági Térség országai, Svájc és az Egyesült Királyság. 2023-ban az amerikai Advent International magántőke-befektető társaság felvásárolta.

Az IQOM korábbi tulajdonos-ügyvezetője, B. Tóth Ferenc (a fenti képen) a jövőben a myPOS közép- és kelet-európai igazgatójaként dolgozik. Ő felel többek között a régiós terjeszkedési stratégiáért, a helyi vállalkozások támogatásának erősítéséért, valamint az IQOM szolgáltatások myPOS-ökoszisztémába történő hatékony integrálásáért is.

A felvásárláshoz a közlemény rövid magyarázatot is fűzött. Eszerint a magyarországi fizetési piac dinamikus átalakuláson megy keresztül, amit a gyors, biztonságos és érintésmentes tranzakciók iránti kereslet növekedése hajt. A kkv-k egyre nagyobb számban keresnek innovatív finanszírozási lehetőségeket, például kereskedői készpénzelőlegeket. Emellett egyre nagyobb teret nyernek az önkiszolgáló és felügyelet nélküli fizetések az érintésmentes kioszkok és automaták terjedése miatt.

Az IQOM-mal a myPOS olyan ügyfelekhez jut, mint a Coca-Cola HBC (amelynek a magyar cég fejlesztett fizetési megoldást) vagy az IKEA.

Az ügylet pénzügyi részleteit nem közölték.

Piaci hírek

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.