Az első mobilhívás 1973-ban történt, azóta az első hatalmas és kezdetleges készülékek helyett már okostelefonokkal szaladgálunk. Az iPhone 4S bejelentése és az Android Ice Cream Sandwich leleplezése között egy infografikában vázoljuk fel a történteket.
Nemrég jelentették be a legújabb iPhone-t, amelyben már beszélő és beszédértő mesterséges intelligencia dolgozik. Hamarosan megmutatják a világnak a legfrissebb Android operációs rendszert, az Ice Cream Sandwichet és a Google friss referencia-készülékét, a Samsung által készített Nexus Prime-ot is. Mielőtt elfelejtenénk, hogy a telefon bizony nem volt mindig ez a mindenre képes miniszámítógép és szórakoztató központ, íme egy infografika, amely összefoglalja az eddig történteket.

Az idővonalon nyomon követhetjük a legfontosabb "elsőket", valamint a mai okostelefonok egyik legnagyobb problémájul szolgáló, egyre limitáltabb képességű akkumulátor eddigi változatairól is szó esik.



Forrás: Wilson Electronics / Mashable

Október 28-án érkezik Magyarországra az iPhone 4S
Kegyeletből halasztják el az új Android bemutatóját
Ömlenek az előrendelések az iPhone 4S-re

A VISZ tisztújító közgyűlése bizalmat szavazott eddigi vezetésének

Az alelnök és egy elnökségi tag cserélt helyet. A szervezet vezetésébe új ember is érkezett Pocsai Zsolt személyében.
 
Hirdetés

Ez gyorsan ment, az Invitech bevezeti a SOAR-t

Az Invitech biztonsági műveleti központjában olyan automatizált megoldást vezetnek be, amellyel akár egy eddig félnapos elemzőmunka is csak negyedórát vehet majd igénybe. Ez a SOAR.

A modern kihívásokkal szemben is ellenállóvá tudja tenni az IT-biztonságot az automatizáció, de nem csodaszer. Az akadályok azonban leküzdhetők, csak be kell tartani néhány egyszerű szabályt.

a melléklet támogatója az Invitech

CIO KUTATÁS

A HAZAI NAGYVÁLLALATOK FELHŐHASZNÁLATÁRÓL

Az Ön véleményére is számítunk Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével és az IPR-Insights szakértőivel közösen összeállított kutatásunkban.
Segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.