A mobilok kínzásával foglalkozó videó sorozat felkavaró, de hasznos.

A mobilgyártók az új modellek megjelenésével párhuzamosan több olyan adatot is közölnek, amelyek a tartósságra engednek következtetni. Ez általában a felhasznált anyagokból, és leggyakrabban a kijelzőt védő bevonat típusából derül ki. A készülék valódi ellenállósága azonban csak a mindennapos használat során derül ki, ezért is rendkívül hasznosak azok a videósorozatok, amilyen pl. a JerryRigEverything.

Hajlít, karcol, éget

Az itt feltűnő okostelefonokat olyan behatások érik, amelyek a valódi életben is előfordulhatnak, így nem a megsemmisítés, hanem a tesztelés a lényeg. Az első az iPhone-ok kapcsán széles nyilvánosságot kapott hajlítás teszt, ami a nagy kijelzős készülékek zsebben hordása miatt valós veszély. A YouTube csatorna gazdája ezen kívül a felületek ellenállóságát teszteli, amely kapcsán az is kiderül, hogy a gyártó pontosan milyen (ellenállósággal bíró) anyagokat használt a gyártás során.

A kijelzőt egyre emelkedő keménységű anyaggal próbálja megkarcolni, a tapasztalat pedig az, hogy általában a 6-os, 7-es szintnél sérül elsőként a panel. Ez a hétköznapokra lefordítva azt jelenti, hogy hacsak a felhasználó nem hord ipari keménységű fémdarabokat a zsebében, akkor a mobil kijelzője sértetlen marad. A tesztek külön foglalkoznak a kamerát, azaz az objektívet borító anyagokkal is, amivel kapcsolatban az a tanulság, hogy ha erre a célra üveget használnak, az hosszú távra biztosítja a tiszta felvételeket.

Közkívánatra

Ugyanez érvényes az egyre gyakrabban előforduló ujjlenyomat-olvasó szenzorokra, illetve az azokat borító rétegekre. Az iPhone SE esetében ezt a területet például üveg, vagy kerámia védi, így nem igazán lehet benne kárt tenni, nem úgy a moduláris LG G5 esetében, ahol komoly rombolás végezhető – más kérdés, hogy az érzékelő még így is működik. Végül ott van a „közvetlen láng használata a kijelzőn” teszt, ami szintén ad tippet arra nézve, hogy mekkora közvetlen hőhatást tud elviselni a kijelző anélkül, hogy maradandó károsodást szenvedne.

Az öncélú, kifejezetten a készülékek elpusztítását célzó videókkal ellentétben tehát itt valóban a felhasználók segítése a cél, akik javaslatot is tehetnek, hogy melyik telefon szerepeljen a következő epizódban.

Konzumer tech

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.