A mobilgyártók az új modellek megjelenésével párhuzamosan több olyan adatot is közölnek, amelyek a tartósságra engednek következtetni. Ez általában a felhasznált anyagokból, és leggyakrabban a kijelzőt védő bevonat típusából derül ki. A készülék valódi ellenállósága azonban csak a mindennapos használat során derül ki, ezért is rendkívül hasznosak azok a videósorozatok, amilyen pl. a JerryRigEverything.
Hajlít, karcol, éget
Az itt feltűnő okostelefonokat olyan behatások érik, amelyek a valódi életben is előfordulhatnak, így nem a megsemmisítés, hanem a tesztelés a lényeg. Az első az iPhone-ok kapcsán széles nyilvánosságot kapott hajlítás teszt, ami a nagy kijelzős készülékek zsebben hordása miatt valós veszély. A YouTube csatorna gazdája ezen kívül a felületek ellenállóságát teszteli, amely kapcsán az is kiderül, hogy a gyártó pontosan milyen (ellenállósággal bíró) anyagokat használt a gyártás során.
A kijelzőt egyre emelkedő keménységű anyaggal próbálja megkarcolni, a tapasztalat pedig az, hogy általában a 6-os, 7-es szintnél sérül elsőként a panel. Ez a hétköznapokra lefordítva azt jelenti, hogy hacsak a felhasználó nem hord ipari keménységű fémdarabokat a zsebében, akkor a mobil kijelzője sértetlen marad. A tesztek külön foglalkoznak a kamerát, azaz az objektívet borító anyagokkal is, amivel kapcsolatban az a tanulság, hogy ha erre a célra üveget használnak, az hosszú távra biztosítja a tiszta felvételeket.
Közkívánatra
Ugyanez érvényes az egyre gyakrabban előforduló ujjlenyomat-olvasó szenzorokra, illetve az azokat borító rétegekre. Az iPhone SE esetében ezt a területet például üveg, vagy kerámia védi, így nem igazán lehet benne kárt tenni, nem úgy a moduláris LG G5 esetében, ahol komoly rombolás végezhető – más kérdés, hogy az érzékelő még így is működik. Végül ott van a „közvetlen láng használata a kijelzőn” teszt, ami szintén ad tippet arra nézve, hogy mekkora közvetlen hőhatást tud elviselni a kijelző anélkül, hogy maradandó károsodást szenvedne.
Az öncélú, kifejezetten a készülékek elpusztítását célzó videókkal ellentétben tehát itt valóban a felhasználók segítése a cél, akik javaslatot is tehetnek, hogy melyik telefon szerepeljen a következő epizódban.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak