Tizenötezerért korlátlan beszélgetést és 4 giga, két SIM között megosztható adatforgalmat kapunk itthon és az európai országokban is.

Huszárvágással oldotta meg az Európai Tanács döntése nyomán kialakult helyzetet a Vodafone Magyarország. Mint emlékezetes, az Unió miniszterelnökeit tömörítő uniós testület megfúrta az Európai Parlament korábbi döntését, mely szerint idén év végével egységesen eltörölnék a roamingdíjakat.

Európában elsőként ugyanakkor április 1-től a Vodafone Magyarország úgy döntött, hogy eltörli mind a lakossági mind az üzleti Red csomagjaira az európai roaming díjakat – jelentette be ma Diego Massidda. A hazai leányvállalat vezérigazgatója emlékeztetett rá, hogy az elmúlt néhány évben a Vodafone több piaci újdonságot is bevezetett, köztük a máig példa nélkül álló  Európa Napijegyet, amely nagyon kedvező napidíj ellenében, hazai árakon teszi lehetővé a roaming szolgáltatás igénybevételét. A Vodafone Red csomagjai pedig teljesen átalakították a piacot azzal, hogy – úttörő megoldásként – korlátlan hazai beszélgetést és üzenetküldési lehetőséget kínálnak.

Hang és adat egyaránt roamingdíj nélkül

A roamingdíj nélküli csomagok nemcsak a hanghívásokra, SMS-re, hanem a csomagban foglalt adatmennyiségre is vonatkoznak  – hangsúlyozta a vezérigazgató. A roamingdíj-mentesített csomagokat az EU tagállamaiból, valamint Izlandon, Lichtensteinben, Norvégiában, Svájcban és Törökországban használhatják az előfizetők.

A döntést piaci elemzésekre alapozta a szolgáltató, ezek alapján elmondható, hogy ma már a hazai lakosság mintegy fele utazik évente külföldre. A legnépszerűbb 15 úticélból 10 európai desztináció - emelte ki Alexandre Froment-Curtil, a lakossági üzletág vezérigazgatóhelyettese.

A roamingdíj mentességgel egyidejűleg új összetételű, de árban a korábbi Red előfizetésekhez hasonló lakossági és üzleti csomagokat vezet be a szolgáltató. A lakossági alapcsomag, a Red Basic EU 10 ezer forintért biztosít korlátlan roamingdíj nélküli beszélgetést és 500 megabájt adatcsomagot. A Red Medium EU 12 ezerért már 2 gigás adatcsomagot, míg a Red Extra EU 15 ezerért 4 giga adatcsomagot biztosít, ami 2 SIM kártya között meg is osztható.

Az új díjcsomagokra a régebbi ügyfelek is átválthatnak. Esetükben határozatlan idejű szerződés birtokában a tarifaváltás díjmentes, ahogy szerződéshosszabbítás esetén is. Hűségidős szerződés esetében, ha az ügyfél magasabb díjú csomagra vált, akkor az díjmentes, minden más esetben egyszeri 10 ezer forintos költséggel jár a módosítás.

Kiszámíthatóbb kommunikációs költségek az üzleti előfizetőknek  

Az üzleti előfizetőknek még nagyobb teher volt a roamingdíj - hangsúlyozta Király István, az üzleti ügyfelekért felelős vezérigazgató-helyettes. Itt is három új csomaggal állt előt a Vodafone. A Business Red Basic EU csomag 500 mega adatforgalmat tartalmaz havi 11 240 forintért, a középkategóriás Standardban 15 240 forintért 4 giga adat és 50 perc nemzetközi hívás is benne foglaltatik. A legkedvezőbb feltételeket a Premium csomag adja, amely havi 20 ezerért 10 giga adatforgalmat tesz lehetővé akár itthon, akár külföldön és ebben még a nemzetközi hívások is korlátlan számúak lehetnek. Az üzleti Red csomagok magukban foglalják az Office 365-öt és a Red vezetékes opciót is - hangzott el a mai bejelentésen.

Megjegyzendő, hogy korábban is voltak üzleti előfizetőknek szánt csomagjai a Vodafone-nak, melyekbe korlátozott mennyiségű nemzetközi hívás is tartozott, csak a jelenlegi árszintén jóval drágábban kínálta azokat.

A szolgáltató emellett bevezette a Világjegy szolgáltatást, amely a korábbi Európa Napijegy szolgáltatásait terjeszti ki a legnépszerűbb amerikai, afrikai és ázsiai országokra: korlátlan hazai hívás- és üzenetküldést, valamint egy adott adatkeretet fix napidíjért. Az Európa Napijegy díja 990 forint, az Amerikára és Afrikára szóló Világjegy 1990 forintba kerül, míg az ázsiai térségben 2990 forintért használhatják a napijegyes szolgáltatást az ügyfelek.

Mobilitás

Linus Torvalds eligazította a generatív mesterséges intelligenciát

Már nagyon hiányzott a megfelelő iránymutatás a linuxos közösségnek.
 
Hirdetés

Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében

"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.