A kezdeményezők azt szeretnék elérni, hogy az általuk megvásárolt videójátékokat ne tegye használhatatlanná az, ha kiadójuk felhagy a támogatással.
Hirdetés
 

Polgári petíció indításával igyekszik elnyerni az Európai Unió támogatását az a csoport, amely néhány hónapja nemzetközi kampányba kezdett egy játékiparban terjedő gyakorlat ellen. A Stop Killing Games (kb. Ne nyírjátok ki a játékokat!) elnevezésű akció motorja Ross Scott, aki egy népszerű, videójátékos YouTube-csatornát visz.
 


A gamereknél a Ubisoft tavaszi lépése csapta ki a biztosítékot, amikor a kizárólag online játszható The Crew támogatását március végén teljesen leállította a kiadó. Ez praktikusan azzal járt, hogy a játékot korábban megvásárló és így teljesen jogosan birtokló felhasználók képtelenek voltak használni a terméket. A Ubisoft viszont a Stop Killing Games megalapítását követő napokban még erre is rá tudott tenni egy lapáttal azzal, hogy rendszerében nemes egyszerűséggel visszavonta a játékosok licencét, azaz már nemcsak játszani nem lehetett a programmal, de már letölteni sem engedte a cég.

Többfrontos támadás

Mivel a The Crew esete korántsem az első, és várhatóan nem is az utolsó volt, a játékosok elhatározták, hogy civil kezdeményezés keretében gyakorolnak nyomást a szabályozó hatóságokra. A Stop Killing Games első körben az USA-ban, Kanadában, az Egyesült Királyságban és Ausztráliában lendült akcióba áprilisban, Európában azonban időbe telt megfelelően előkészíteni a kezdeményezést.

A tegnap indított petíció szövege szerint a kezdeményezés célja, hogy megakadályozzák a kiadókat abban, hogy távolról deaktiválják a videójátékokat anélkül, hogy lehetőséget biztosítanának arra, hogy a játékok az ő beavatkozásuk nélkül is játszhatóak maradjanak.

A Stop Killing Games anyaga hivatkozik az Európai Unió Alapjogi Chartájának 17. cikkére, amely kimondja: "Tulajdonától senkit sem lehet megfosztani, kivéve, ha ez közérdekből, a törvényben meghatározott esetekben és feltételekkel, valamint az ezáltal elszenvedett veszteségekért kellő időben fizetett méltányos összegű kártalanítás mellett történik.”

Márpedig a gamerek úgy látják, a fentiekben részletezett gyakorlat megfosztja a vásárlókat tulajdonuktól azáltal, hogy a termékhez való hozzáférésük az értékesítést követő határozatlan/önkényes hosszúságú idő múlva elveszíti a termékhez való hozzáférést.

A sikeres polgári kezdeményezéshez összesen egymillió támogató aláírást kell összegyűjteni legalább hét uniós országból egy év alatt, miközben az egyes országokban összegyűjtött támogató nyilatkozatok számának el kell érnie az adott országra vonatkozó küszöbértéket is.

Konzumer tech

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.