A Samsung Display kedden új típusú OLED paneleket jelentett be a különböző alkalmazási területeken, amelyek között ott van a gyártó első, okostelefonokhoz, táblagépekhez vagy más mobil eszközökhöz tervezett, feltekerhető kijelzője is. A kör keresztmetszetű tengelyre csavart Rollable Flex alapból 49 mm-es mérete egészen 254,4 mm-ig húzható ki, hasonlóan egy tekercshez, amivel egy nagyságrendben okostelefon méretű termék panelje a tablet kategóriába bővíthető, és a vonatkozó közlemény szerint kiterítve monitorként is használható.
A Samsung ennek kapcsán kiemeli, hogy az összecsukható és elcsúsztatható képernyőkkel szemben az új megoldás már több mint ötszörös skálázhatóságot kínál, vagyis ezen keresztül egy nagy méretű kijelzőt lehet hordozható formába alakítani. A technológiát a ma kezdődő Display Week 2023 rendezvényen mutatják be Los Angelesben a Samsung más újdonságai, például a Flex In & Out OLED panelek mellett, amelyek befelé és kifelé is 360 fokban hajthatók, szükségtelenné téve a kettéhajtható telefonokban alkalmazott külső fedőképernyőt.
Új jelentést kap az ujjlenyomatos képernyő
Ez utóbbi azért különösen érdekes, mert a másik réteg elhagyása karcsúbb és könnyebb telefonokat eredményez. Egy másik megközelítés a tavaly megjelent Flex Hybrid technológia legfrissebb alkalmazása, amelyik a Samsung szerint ugyanazon a panelen belül egyesíti az összecsukható és elcsúsztatható technológiát, nagyobb képernyőméretet biztosítva a kompakt eszközökben. A közleményben emellett szerepel a Slidable Flex Solo OLED panel is, amelynek segítségével egy 13 hüvelykes táblagép akár 17 hüvelykes képernyővé bővíthető.
A Samsung Display az eseményen kiállítja a csúcskategóriás tévékbe szánt, 77 hüvelykes QD-OLED-kijelzőjét és a hordozható eszközökhöz tervezett Sensor OLED kijelzőt is. Ez utóbbi a képernyőn bárhol képes felismerni az ujjlenyomatokat, ami újdonság a kereskedelmi forgalomban kapható, az ujjlenyomat-érzékelőket modulként tartalmazó kijelzőktől. A Samsung a Sensor panelekbe a teljes képernyőt lefedve építi be az érzékelőket, amelyek révén a pulzusszámot, a vérnyomást vagy a stresszszintet is információvá alakíthatja.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak