A dél-koreai gyártó nem finanszírozná tovább a hosszú ideje veszteséges okostelefonos üzletágát, és a hírek szerint annak részben vagy egészben való eladását fontolgatja.

Az LG Electronics szerdai közlése szerint a dél-koreai gyártó minden lehetséges opciót megvizsgál masszívan veszteséges mobilos részlegável kapcsolatban, ami az elemzők szerint akár az okostelefonos üzlet részben vagy egészében történő eladását is jelentheti. A vállalat tájékoztatása alapján az üzletág 23 negyedév óta folyamatosan veszteséges, ami mostanra 5 ezer milliárd won (nagyjából 4,5 milliárd dollár) mínuszt hozott össze az LG-nek, köszönhetően elsősorban az okostelefonos piacon tapasztalható, egyre kiélezettebb árversenynek.

A koreaiak ezzel saját megfogalmazásuk szerint is eljutottak arra a pontra, amikor meg kell hozniuk a lehető legjobb döntést a mobilos részleg jövőjével kapcsolatban, figyelembe véve annak jelenlegi és jövőbeni versenyképességét. Az LG vezérigazgatója, Brian Kwon ezzel kapcsolatban azt is rögtön világossá tette, hogy a társaság nem fogja egyetlen alkalmazottját sem az utcára tenni, függetlenül attól, hogy mi lesz az üzleti egység sorsa. A befektetők mindenesetre lelkesnek tűnnek, a vállalat részvényei folyamatosan erősödnek a nyilatkozat kiadása óta, ami eredetileg egy kiszivárgott belső levél kapcsán született meg.

Az LG 2013 elején még a harmadik legnagyobb okostelefon-gyártónak számított, 2020 harmadik negyedévében viszont már az első hétben sem volt benne, miután kiszorították onnan a fetörekvő kínai márkák. Ennél is fontosabb, hogy a dél-koreai gyártó globális részesedése az elmúlt tíz évben sohasem volt 5 százalék fölött. A Reuters riportjában megszólaló elemzők szerint vállalat cégértéke a mobilos üzlet esetleges eladásával 4 ezer milliárd wont erősödhet, tekintettel arra, hogy a folyamatos veszteségek és a rosszul allokált erőforrások az LG piaci értékelését is számottevően befolyásolták.

A kísérletező kedvvel nem volt probléma

A befektetők szempontjából ennél is fontosabb lehet, hogy a felszabaduló tartalékok akár a járműipari vonalat is erősíthetik: tavaly decemberben például kiderült, hogy az LG a kanadai Magna autóipari beszállítóval közös vállalatot hoz létre villanymotorok és elektromos járműrendszerek fejlesztésére (LG Magna e-Powertrain). Maga az sem számít teljesen új szereplőnek az elektromos járművek felfutóban lévő piacán, a mostani együttműködés pedig akár komplett elektromos hajtásrendszerek adaptációját is lehetővé tenné a vegyesvállalat partnereinek.

A múlt hónapban az LG még az okostelefonos üzlet átszervezéséről beszélt, ezen belül is a közép- és alsó kategóriás eszközök gyártásának kiszervezéséről. A hírügynökség beszámolójából kiderül, hogy a cégnél gyakorlatilag mindent megtettek a mobilos részleg költségeinek csökkentéséért, vagyis innentől kizárólag az jelentene bármilyen előrelépést, ha piaci részesedést tudna szerezni a Samsung vagy az Apple kárára. Ez viszont a jelenlegi helyzetben nem tűnik könnyen kivihető dolognak, így arra sincs reális lehetőség, hogy a veszteséges üzletág belátható időn belül kikapaszkodjon a gödörből.

A vállalat az utóbbi időben újításokkal és régi koncepciók felfrissítésével is kísérletezett, például egy olyan készülékkel, a Wing néven megjelent modellel, amelynek 90 fokban elforgatható képernyője alatt egy másik kijelző is helyet kap, de próbálkozott már dupla kijelzős vagy moduláris szerkezetű okostelefonokkal is. Nem lettek különösen sikeresek a G és V sorozatok új modelljei és az európai piacon tavaly nyáron megjelent LG Velvet készülékek sem. A vállalat LG Rollable néven egy feltekerhető kijelzős mobilt is tervez, amit akár az idei első félévben bemutathat, de a beszámolók szerint könnyen lehet, hogy ez már a nagy múltú okostelefon-márka legutolsó újítása lenne.

Piaci hírek

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.