A közösségi polip tavaly még nagy lendülettel igyekezett megvetni a lábát a területen, ám az ötlet gyorsan a kukában kötött ki.

Nem minden változik aranybányává, amihez a Facebook nyúl. Legalábbis ezt mutatja, hogy a közösségi hálózat körülbelül egyévnyi működés után leállítja podcastos szolgáltatásait. A hírt a Bloombergnek az anyavállalat Meta erősítette meg. A nyilatkozatból kiderül, hogy jövő hét elején már nem lehet újabb adásokat felvinni a platformra, június 3-án pedig mindent eltávolítanak.

A hangos szolgáltatások egyéb vetületei, a rövid anyagokra kitalált Soundbites és az általános központként funkcionáló Audio hub "valamikor az elkövetkező hetekben" kerül lakat alá. A Live Audio Rooms szolgáltatás pedig beolvad a Facebook Live tartalmai közé. Hazai felhasználóknak mindez persze nem jelent majd hatalmas változást, hiszen az említett szolgáltatások jobbára csak az Egyesült Államok területén működtek.

A fentiek kapcsán érdemes feleleveníteni a Meta szóvívőjének még áprilisban tett nyilatkozatát, miszerint a tavaly indított audio szolgáltatásokat pozitívan fogadta a közönség. A bezárásról szóló híreket azzal kommentálta a cég, hogy szeretnének a "legjelentősebb élményekre" koncentrálni. Ami magyarra fordítva annyit tesz, hogy a vállalat nem lát annyi lehetőséget ebben a szegmensben, mint a kiterjesztett- és virtuális valóság által uralt, mostanában gyakran emlegetett metaverzumban. Illetőleg fontos feladat lenne a Facebooknál az is, hogy az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő TikTok térnyerését valamiképpen megállítsák.

Sok a jóból

A podcastos terveknek nyilván nem tett jót az sem, hogy a területen már bőven akadnak beágyazott, komoly felhasználói bázissal, széles repertoárral rendelkező riválisok (elég csak az Apple-t és a Spotify-t említeni). A hangos közösségi csevegésre kitalált Clubhouse sikerét pedig nem csupán a Facebook irigyelte meg, de egy sor másik szereplő is igyekezett meglovagolni a trendet azzal, hogy saját megoldással állt elő (Twitter Spaces, Reddit Talk stb.). Egy ilyen sűrű mezőnyben pedig még egy akkora behemótnál sem garantált a siker, mint amilyenné a Facebook vált az elmúlt évtizedben.

Közösség & HR

Rasszista, gyűlölködő, Hitler-imádó posztokat tolt Musk "javított" chatbotja

A Grokot fejlesztő xAI alig győzi törölni az alig néhány nappal ezelőtt továbbfejlesztett generatív algoritmusból áradó szemetet.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.