Olyan kiegészítő szolgáltatással jelentkezett a Telekom, mellyel egyetlen előfizetéshez több SIM-es készüléket is lehet társítani. A MultiSIM a hagyományos SIM-kártyát és az eSIM-et egyaránt támogatja. A szolgáltatás nem különálló díjcsomagként vagy speciális előfizetésként, hanem bizonyos díjcsomaghoz vásárolható opcióként. A bevont eszközök az előfizetés hang- és adatforgalmi keretét használják ugyanazokkal a feltételekkel, melyekkel a fő SIM-kártya.
Egyéni előfizető esetén a fő kártyához további 2 darab, üzleti előfizető esetén 3 darab SIM vagy eSIM igényelhető. Ha tehát valaki vesz egy (e)SIM-es okosórát, tabletet stb., azokhoz nem kell külön csomagot vennie, hanem a MultiSIM opció révén egyszerűen összekapcsolhatja a telefon-előfizetésével. A későbbiekben megnyitják a lehetőséget további eszközök csatlakoztatására is – áll a Telekom közleményében.
Lopás, elvesztés esetén bármely SIM önállóan letiltható. De ha a fő SIM-et tiltják le, azzal a mellék SIM-ek is letiltódnak. Emellett van néhány korlátozás is, amely mellék SIM-ről nem, csak a fő SIM-ről vehető igénybe: ilyen például a mobil vásárlás, vagy a hívásátirányítás, hívásvárakoztatás, hívástartás – utóbbi esetekben ugyanis az a beállítás érvényesül a mellék SIM-eken is, amit a fő SIM-en az előfizető beállított.
SIM-et sem klónoznak ingyen
Bár a közlemény szerint ez költséghatékonyabb, mint esetleg új előfizetést venni, az opció nincs ingyen. Mint a novemberi ÁSZF-módosításokból kiderül, Minden plusz SIM-ért 990 forintot kér a szolgáltató. A korlátlan díjcsomag esetében pedig havi 4990 forintot, azaz mellék SIM-enként mintegy 2500 forintot kell fizetni.
A szolgáltató tervezi, hogy az alacsony adatforgalmat generáló eszközökhöz kialakít speciális, gazdaságos konstrukciókat. Emellett távlati terv az is, a MultiSIM szolgáltatást okosotthonok kialakításához – termosztátok, okosmérők és háztartási eszközök hálózatra kötéséhez – kínálja majd.
A MultiSIM opció hamarosan online is igényelhető és menedzselhető lesz.
Új, de csak részben
Bár a Telekom közleménye szerint a szolgáltatás újdonság a magyar piacon, a pontosság kedvéért hozzá kell tenni, hogy külön adatforgalmat, illetve hangszolgáltatást több SIM között megosztó opciót már évek óta kínál a szolgáltató. Az internetnegosztásra használható, eredetileg Tandem néven futó, majd Duonetre átkeresztelt opcióval két eszköz osztozhatott a mobilneten. A Duonet továbbra is él, havi díja 413 forint. A hangmegosztásra szolgáló Autóskártya opció viszont jóval drágább, 1390 forint.
A MultiSIM választása értelemszerűen kizárja a Duonet és az Autóskártya szolgáltatás használatát.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak