1,3 milliárd dollárt fizet a Csehországban alapított Avast a szintén cseh AVG Technologiesért.

Hitelből vásárolja meg az egyik legnépszerűbb ingyenes vírusirtót fejlesztő Avast az AVG Technologiest. A cég részvényeiért jókora felárat kínáltak. Az, 1,3 milliárd dolláros vételár részvényenként 25 dollárt jelent, miközben a papírok 18 dollár körül forogtak a New York-i tőzsdén. A cég piaci kapitalizációja 954 millió dollár, tavaly 428 millió dollár volt a bevétele.

Mindkét vállalkozás cseh alapítású. Az Avast Software-t, melynek központja jelenleg is Prágában található, Pavel Baudiš és Eduard Kučera alapította 1988-ban – eredetileg ALWIL Software néáven szövetkezetként, mivel a rendszerváltás előtt nem lehetett más cégformát létrehozni az akkori Csehszlovákiában. A két alapító mind a mai napig részt vesz a cég vezetésében elnöki rangban. A több mint 500 főt foglalkoztató vállalat jelenleg is magáncégként működik.

Az AVG Technologies mindössze három évvel fiatalabb: két mérnök, Jan Gritzbach és Tomáš Hofer alapította 1991-ben, akkor még Grisoft néven. Az AVG nevet később vette fel első terméáke, a Anti-Virus Guard után. A vállalat székhelye már Amszerdamban van, és 2012 februárja óta papírjai a New York-i tőzsdén forognak.

400 millió felhasználójuk lesz

A hivatalos közlemény szerint a két cég egyesülésével átfogóbb portfóliót és nagyobb piaci súlyt képviselnek majd. Együttesen mintegy 400 millió végponttal számolnak, köztük 160 millió mobillal.

Mint az ilyen felvásárlásoknál általában, itt is tervezik a szervezeti hatékonyság növelését, ami finom megfogalmazása a leépítéseknek. Első körben valószínűleg a párhuzamos tevékenységeket optimalizálják, de a szervezeti átalakítás pontos menetrendjét még csak most fogják kialakítani.

Az ügyletet mindkét vállalat igazgatótanácsa támogatja. Ha az az AVG részvényesei is rábólintanak az ajánlatra, akkor őszre le is zárulhat a felvásárlás.

Biztonság

Nem érdekli a befektetőket, hogy mivel etetik majd az új adaközpontokat

Túlnyomó többségük tisztában van az áramellátás problémáival, mégis egyre több pénzt tolnak az új létesítményekbe a mesterséges intelligencia, a cloud szolgáltatások vagy az adatgenerálás iránti igény folyamatos növekedésére számítva.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.