Előzetes, nem kötelező erejű háromoldalú megállapodást kötött Jászai Gellért befektető társasága, a 4iG és a Rheinmetall. Utóbbi a magyar integrátor 25,1 százalékára pályázik.

Egy német hadiipari cég vásárolná meg a magyar IT-piac egyik legnagyobb sikertörténetét író 4iG 25,1 százalékát, jelentette be ma a magyar tőzsdei vállalat. Az erről aláírt, Jászai Gellért befektető társasága, a KZF Vagyonkezelő, a 4iG és a német Rheinmetall közötti háromoldalú megállapodás nem kötelező erejű. A német vállalat részvényvásárlással és tőkeemeléssel jut tulajdonrészhez, és így a 4iG legnagyobb nemzetközi stratégiai befektetője lesz. A megállapodás része egy közös IT-szolgáltató cég alapítása is.

A végső megállapodást (amit megelőz a 4iG teljes átvilágítása) követően a Rheinmetall tőzsdén kívüli ügylet keretében a KZF Vagyonkezelőtől vásárolna 4iG-részvényeket, valamint részt venne egy tervezett, kb. 120 milliárd forintos, zártkörű tőkeemelésben is.

Ki ez a Rheinmetall, és mit tud?

A reménybeli vevő egy globális hadiipari cég, melynek története több mint 130 éves múltra tekint vissza. 1889-ben alapították eleve hadiipari eszközök gyártására. Központja Düsseldorfban található, de 52 országban van több mint 200 leányvállalata, összesen mintegy 25 ezer alkalmazottat foglalkoztat. Két fő szektorban van jelen: a védelmi iparban – ez adja a bevételek nagyobb részét –, valamint a járműiparban közvetlen beszállítóként. A hadiiparban harci járműveket, fegyvereket és lőszereket fejleszt, illetve gyárt, de szállít komplex védelmi rendszereket, informatikai megoldásokat is a cégcsoport. Tavalyi árbevétele meghaladta az 5,8 milliárd eurót.

De ami jelen esetben a legfontosabb: a honvédség tavaly szeptemberben állapodott meg arról a német gyártóval, hogy vásárol 218 darab Lynx KF41 harcjárművet, amit sokan kategóriájában a világ legmodernebbjének tartanak. A megállapodás értelmében a teljes kontingensből 172 darabot Magyarországon, Zalaegerszegen fognak gyártani.

A megállapodás részét képező közös IT-szolgáltató, amelyben a Rheinmetall 51 százalékos, a 4iG 49 százalékos tulajdoni résszel bír, elsősorban a hadiipari vállalat magyarországi és egyéb leányvállalatinak informatikai igényeit szolgálná ki. Kezdetben csak a szűk közép-keleti-európai régióban, később viszont globálisan. Emellett szerepet kapna a társaság hadiipari és védelmi informatikai megoldásainak fejlesztésében is.

Jászai Gellért a bejelentés kapcsán azt mondta, hogy a Rheinmetall AG-val kötött előzetes megállapodás jelentős mértékben támogatja a 4iG nemzetközi terjeszkedési elképzelései. "Megtisztelő, hogy a világ egyik vezető vállalata stratégiai befektetési célpontként tekint a 4iG Csoportra, és részt kíván venni vállalatunk növekedési stratégiájának megvalósításában. A Rheinmetall befektetési szándéka pozitív visszajelzést jelent számunkra abban is, hogy megalapozott és értékteremtő stratégiával rendelkezünk a hazai és nemzetközi piacokon" – mondta Jásza.

A befektetés érdemben nem változtatja a 4iG-ben Jászai befolyását, írta a Portfolio. Jelenleg a cég 59,16 százaléka az övé.

Piaci hírek

Az északiak széthekkelik a dél-koreai védelmi szállítókat is

Dél-Korea globális szinten is jelentős hadiipari exportőrré nőtte ki magát, az elmúlt években több milliárd dollár értékben kötött szerződéseket különféle eszközök szállítására.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.