A cég megerősítette, hogy felhagy a saját gyártású tabletekkel. Két, még fejlesztés alatt álló modell is megy a kukába.

Úgy tűnik, nem lesz több saját márkás táblagépe a Google-nek, mivel hivatalosan is bejelentették, hogy a továbbiakban inkább a laptopos termékkörre fókuszálnak. A vállalat természetesen folytatja a már piacon lévő tabletek támogatását.

Menniük kell

Az amerikai Computerword újságírója publikálta elsőként az értesüléseit, amelyeket magától a Google-től szerzett. A cég szóvivőjétől származó levél megerősíti, hogy a vállalat maga a továbbiakban nem készít tableteket. A projekt leállítása érint két, éppen készülőben lévő modellt is, amelyek így értelemszerűen sosem kerülnek a boltok polcaira. Úgy tűnik, az elméletben idén őszre tervezett termékek nem ugrották meg az előzetes tesztek során az elvárt minőségi szintet, és ezt követően született meg a döntés a vonal teljes elmeszeléséről.

A tabletek fejlesztéséről felszabaduló munkaerőt a Google egyrészt a Chrome OS-sel futó laptopok tervezésére, másrészt meg nem nevezett egyéb projektekhez irányította át. Az USA-ban tegnap napvilágott látott hírt amúgy maguk a dolgozók sem tudták meg sokkal korábban. Információk szerint a döntésről szerdán tájékoztatták őket.

Ettől függetlenül a jövőben is megjelenhetnek táblagépek, amelyek Chrome OS-t használnak. A Google ugyanis továbbra is teljes mellszélességgel ajánlja operációs rendszerét más gyártóknak, legyen szó laptopokról, vagy akár táblagépekről. Házon belül viszont mostantól csak a laptopos változatra koncentrálnak.

A történteknek amúgy volt némi előszele, hiszen a Google idén egyáltalán nem jelentett be semmiféle új tabletes megjelenést. Három hónappal ezelőtt pedig A Business Insider hivatkozott olyan belső információkra, amelyek szerint a cég "create" csapatát elkezdték megtizedelni. A tavaszi értesülések is azt vetítették elő, hogy bizonyos fejlesztéseket el fog engedni a vállalat.

Egy kacskaringós út vége

A Google jó pár évig próbálkozott a saját tabletes termékvonal meghonosításával, de ez hullámzó eredményeket hozott. Az öt-hét éve megjelent Nexus család tagjai közül a kisebb, 7-es modell egészen jól szerepelt, ám a nagyobb kijelzővel érkező 9-es és 10-es változatok esetében már nem volt annyira pozitív a visszhang. Ez elsősorban az Androidnak tudható be: a mobil képernyőkre kitalált operációs rendszer ugyanis nem igazán tudta "belakni" a méretesebb kijelzőket. A 2015-ben megjelent, különálló billentyűzetet is kapó Pixel C sem varázsolta el a független tesztelőket, mert az Android ebben a formában sem volt képes megfelelő felhasználói élményt biztosítani.

Aztán tavaly megjelent a 12,3 hüvelykes Pixelbook Slate, ami az első olyan tablet volt, amelyen Chrome OS futott. Bár a készülék specifikációjában volt egy-két impresszív adat, de a Microsoft Surface Próval vagy az Apple iPad Prójával szemben nem igazán volt esélye. Ezekhez képest túl bumfordi és nehézkesen kezelhető volt, a chroomebookokkal vagy egyszerűbb tabletekkel pedig a 600 dolláros induló ár miatt nem nagyon tudott versenyezni a modell.

Konzumer tech

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.