Az elemzők lassan egyetértenek abban, hogy az Apple őszi termékfrissítéseitől senki sem fog hanyatt esni, cserébe 2017-ben jelentősen megújulnak majd az iPhone-ok.

Az idén megjelenő iPhone 7-es okostelefonokkal kapcsolatban már menetrendszerűen érkeznek a pletykák és találgatások, amelyekből annyi már kiderült, hogy az Apple új készülékei valószínűleg nem hoznak majd számottevő változásokat a jelenlegi csúcsmodellhez, az iPhone 6S-hez képest.

Ezt sokan értelmezik úgy, hogy az Apple is feladja a tik-taknak hívott termékfejlesztési politikát, amelynek értelmében az egyik évben új dizájnokkal, a másik évben funkcionalitással adja ki a telefonokat, és amely az elmúlt időszakban a piac telítődése és az okostelefonok egyre kevésbé látványos technológiai változásai miatt már nem hoz látványos eredményeket.

Idén altatnak, jövőre kaszálnak

A tik-tak egyik előnye elvileg az, hogy vetésforgóban elégíti ki az eltérő vásárlói preferenciát, ami a mostani esetben – a kétéves ciklusokat három évesre nyújtva – azt eredményezné, hogy a laposodó iPhone-eladások ebben az évben is tovább laposodnak.

Az elemzők szerint ugyanakkor az Apple meglévő bázisának (praktikusan az iPhone-nal rendelkező felhasználóknak) nagyjából harmadáról feltételezhető, hogy vásárolna egy új Apple okostelefont, ám ez a másfél éve nagyjából konstansnak tekintett arány a következő egy-másfél évben már a 40 és 50 százalék közötti tartományba (a becslések szerint 43 százalékra) növekedhet.

A 2017-re kitolt "szuperciklus" értelme tehát az lenne, hogy a jövő évi 43 százalék sokkal nagyobb vásárlóerőt jelent az idei 33 százaléknál, így a következő jelentős készülékfrissítéssel a cég  egy jóval méretesebb vásárlási hullámot lovagolnna meg, a hírek szerint már egy vadiúj OLED-kijelzős dizájnnal.

Összehasonlításképpen: e pillanatban nagyjából 575 millió iPhone-t használnak világszerte, ami jövőre 275 millió készülékcserét jelentene. Ugyanakkor valószínű, hogy az Apple arra azért felhasználja az őszi termékfrissítéseket, hogy megtisztítsa portfólióját a koloncoktól: a The Wall Street Journal forrásai szerint például nyugdíjazza a lassan eladhatatlan 16 GB-os iPhone-okat, és bevezeti a 256 GB-os modelleket.

Levegőhöz jutott a Samsung is

A Samsung Electronicstól eközben mindenki azt várja, hogy nemsokára az elmúlt két év legjobb negyedéves profit-előrejelzését teszi majd közzé, köszönhetően elsősorban a Galaxy S7 csúcstelefonok eladásainak. Az elemzők szerint az április és június közötti időszakban a dél-koreai elektronikai óriás 7,8 ezer milliárd won (6,8 milliárd dollár) nyereséget termelhet, amire 2014 első negyedéve óta nem volt példa.

Mindebből 4,3 ezer milliárd wont a Samsung mobilos részlege szállít; az üzletág már az év elején is a várakozásokon felüli eredményeket jelentett, a mostani számok pedig azt jelzik majd, hogy a Galaxy S7-tel a Samsung időlegesen kiszabadult az iPhone és a feltörekvő kínai mobilgyártók harapófogójából.

Ez persze azt is jelenti, hogy  a Galaxy S7 hatása fokozatosan halványulni fog az év második felében, bár a vállalat 2016 egészére így is a működési nyereség éves szintű növekedésére számít.

Konzumer tech

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.