Takarékoskodással élnek túl, vagy újabb digitalizációs beruházásokkal növelik versenyképességüket a vállalatok? És mi lesz a dolga az IT-vezetőnek? Beszélgetés a CIO Budapesten.

Két év pandémia-kényszerszünet után novemberben tért vissza a CIO Budapest konferencia. A hagyományoknak megfelelően az előadók esettanulmányokat és gyakorlati tapasztalatokat osztottak meg a vendégekkel, a bő félnapos eseményt pedig egy beszélgetés zárta: három különböző szektor képviselőjét faggattuk az IT válságkezelésben betöltött szerepéről. Eközben az is kiderült, hogy ők személy szerint milyen forgatókönyvben gondolkodnak: érdemes az IT-nél is a takarékosságot erőltetni, vagy az a célravezető, ha a vállalat újabb digitalizációs beruházásokkal növeli versenyképességét?

Óhatatlanul felmerült a kérdés: elő lehet-e venni azokat a forgatókönyveket, melyeket a 2008-as válság után a legtöbb szervezet már végigjátszott, vagy most újakat kell írni? Szintén aktuális kérdés: vannak-e olyan technológiák és eljárások, amelyekkel az IT közvetlenül segíthet a vállalatok energiaigényének optimalizálásában?

Közvetve-közvetlenül végül is az IT szerepének változásáról is szólt a beszélgetés, arról, hogy szerves részévé vált-e az IT bármely ágazatban az üzletnek annyira, hogy egy drasztikus költségcsökkentési forgatókönyv elképzelhetetlen legyen az IT-osztályokon.
 


 

És akik mindezekről kifejtették nézeteiket (a fenti képen balról jobbra): Kelemen Gábor, a Danubius Hotels CIO-ja, Koller György, a Yettel műszaki vezérigazgató-helyettese, valamint Tobak Tamás, a Waberer's CIO-ja.

A felvétel november 9-én készül a CIO Budapest konferencián.
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, valamint az Apple és a Google podcastplatformján is, melyeken feliratkozhat a Bitport csatornájára.

A CIO Klub podcastcsatornáján többe között régebbi konferenciáink felvételei is elérhetők.

Piaci hírek

Megsemmisültek Kínában a külföldi mobilok

Egy helyi kutatócég szerint októberben majdnem feleannyi nem kínai kötődésű okostelefont adtak el a távol-keleti birodalomban, mint egy évvel korábban.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.