Belső vállalati képzésekkel foglalkozó összeállításunk lezárásaként meghívtuk a CIO Klub hangos kiadásába a téma két ellenoldali érintettjét. Egyfajta szembesítés következett, ám annyit elszpojlerezhetünk, hogy nem lett konfliktus belőle. Fachs Anitával, a Green Fox Academy vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetőjével, és Pfeiffer Szilárddal, a Balasys korábban hosszú évekig fejlesztőként és fejlesztési vezetőként is dolgozó kiberbiztonsági evangelistájával beszélgettünk.
A beszélgetést fogalomtisztázással kezdtük: ki mit ért vállalati IT-képzés alatt. Létezik-e az "enterprise bootcamp", és ha igen, hogyan lehetne definiálni? Ennek kapcsán áttekintettük a belső vállalati képzések nemzetközi trendjeit, a magyar specifikumokat és a vállalatok igényei.
A podcast második részében a konkrét tapasztalatok kerülnek szóba. Ebben kiderül, hogy mennyire nyitottak a vállalati vezetők, döntéshozók a külső képzési szolgáltatók bevonására, milyen eredményt várnak egy ilyen képzéstől, és hogy mennyiben válik részévé ez a vállalatok hosszú távú stratégiájának.
A műsorvezető és vendégei: Fachs Anita és Pfeiffer Szilárd (jobbra)
Végül olyan praktikus szempontokról beszélgettünk, mint a képzési formák hatékonysága (személyes, hibrid, teljesen remote), hogy szükséges-e domaintudás, és ha igen, hogyan tehet szert rá egy külső szolgáltató. És ennek kapcsán értelemszerűen az is szóba került, hogy hol vannak ennek a képzési konstrukciónak a korlátai.
A podcastot 2022. szeptember 24-én a Green Fox Academy központjában rögzítettük.
A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, valamint az Apple és a Google podcastplatformján is, melyeken feliratkozhat a Bitport csatornájára.
A CIO Klub podcastcsatornáján régebbi konferenciáink felvételei is elérhetők, a Futourism 2022 panelbeszélgetéseit itt gyűjtöttük össze.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak