Alapjuttatás? Employer branding? Gazdasági kényszer? Miért érdemes vagy kell a dolgozókat képezni? Egy felnőttképzési szakember és egy fejlesztő csapott össze a CIO Klub hangos kiadásában.

Belső vállalati képzésekkel foglalkozó összeállításunk lezárásaként meghívtuk a CIO Klub hangos kiadásába a téma két ellenoldali érintettjét. Egyfajta szembesítés következett, ám annyit elszpojlerezhetünk, hogy nem lett konfliktus belőle. Fachs Anitával, a Green Fox Academy vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetőjével, és Pfeiffer Szilárddal, a Balasys korábban hosszú évekig fejlesztőként és fejlesztési vezetőként is dolgozó kiberbiztonsági evangelistájával beszélgettünk.

A beszélgetést fogalomtisztázással kezdtük: ki mit ért vállalati IT-képzés alatt. Létezik-e az "enterprise bootcamp", és ha igen, hogyan lehetne definiálni? Ennek kapcsán áttekintettük a belső vállalati képzések nemzetközi trendjeit, a magyar specifikumokat és a vállalatok igényei.

A podcast második részében a konkrét tapasztalatok kerülnek szóba. Ebben kiderül, hogy mennyire nyitottak a vállalati vezetők, döntéshozók a külső képzési szolgáltatók bevonására, milyen eredményt várnak egy ilyen képzéstől, és hogy mennyiben válik részévé ez a vállalatok hosszú távú stratégiájának.
 

A műsorvezető és vendégei: Fachs Anita és Pfeiffer Szilárd (jobbra)


Végül olyan praktikus szempontokról beszélgettünk, mint a képzési formák hatékonysága (személyes, hibrid, teljesen remote), hogy szükséges-e domaintudás, és ha igen, hogyan tehet szert rá egy külső szolgáltató. És ennek kapcsán értelemszerűen az is szóba került, hogy hol vannak ennek a képzési konstrukciónak a korlátai.

A podcastot 2022. szeptember 24-én a Green Fox Academy központjában rögzítettük.
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, valamint az Apple és a Google podcastplatformján is, melyeken feliratkozhat a Bitport csatornájára.

A CIO Klub podcastcsatornáján régebbi konferenciáink felvételei is elérhetők, a Futourism 2022 panelbeszélgetéseit itt gyűjtöttük össze.

Közösség & HR

100 millió dollárnyit zsarolt össze a Conti utódcsapata

A Black Basta valószínűleg a hírhedt orosz Conti hekkerbanda egykori tagjaiból állt össze tavaly, és úgy tűnik, rögtön nagyon sokat kaszáltak.
 
Hirdetés

Ráfizetünk, ha a védelmen spórolunk!

Ha a védelmen spórolunk, kiberbűncselekmény áldozatává válhatunk. A Sophos MRD (észlelő és helyzetkező) szolgáltatása védelmet nyújt.

Összeurópai szabályozás készteti a cégeket a biztonságosabb informatikai működésre, de a megvalósításhoz nemcsak technológia, hanem emberek is kellenek.
Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.