A turizmus a fizikai jelenlétről szól. Mégis egyre többen beszélnek a szektor digitalizációjáról. A május 5-én megrendezett Futourism konferencia első panelbeszélgetése ezt az ellentmondást próbálta feloldani.

Magyarország jelenleg is érvényben lévő turisztikai stratégiája, Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030 – Turizmus 2.0 kiemelten foglalkozik a szektor digitalizációs lehetőségeivel. Hogyan kapcsolható össze egy a fizikai jelenlétre épülő ágazat a digitális megoldásokkal? Hol a helye, hogyan illeszkedik az iparág hagyományos kereteihez? Hogyan áll a digitalizáció terén a magyar turisztikai iparág?

Erre a kérdésre kereste a választ az a panelbeszélgetés, amelyre a Bitport első alkalommal megrendezett turisztikai digitalizációs konferenciáján, a Futourism 2022-n került sor. A témát Kovács Balázs, az ún. újturizmussal Duna-régiós szinten foglalkozó Dunakavicsok podcast szerkesztője, a bécsi székhelyű GD Consulting ügyvezetője, Holczerné Szentirmai Ágnes, a Turizmusfejlesztők és Tanácsadók Szövetsége elnöke, valamint Nagy-Szász István, a CPI Hotels Hungary ügyvezető igazgatója, a Dunakavicsok podcastcsatorna társszerkesztője járta körül.
 

A panbelbeszélgetés résztvevői balró jobbra: Kovács Balázs, Holczerné Szentirmai Ágnes és Nagy-Szász István


A beszélgetésben terítékre kerül a turizmus és a smart city fejlesztések kapcsolata, az adatvezérelt turizmus, a turisztikai helyszínek, szállodák-szálláshelyek üzemeltetésének digitalizációs eszközei, a digitalizáció jelenlegi fejlettségi szintje, valamint a problémakör humán oldala is.

A felvételt 2022. május 5-én Budapesten, a Futourism 2022-n rögzítettük.
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, valamint az Apple és a Google podcastplatformján is, melyeken feliratkozhat a Bitport csatornájára.

Az idei CIO Hungaryról hamarosan további előadásokat és panelbeszélgetéseket teszünk közzé a CIO Klub podcastcsatornáján, ahol a régebbi konferenciák felvételei is elérhetők.

Piaci hírek

Hadat üzent az adatporszívózó MI-fejlesztőknek a Cloudflare

A cég alapból kitiltja ügyfelei oldaláról a minél több internetes információt felszippantani akaró MI-botokat. A tartalomgyártó weboldalak üzemeltetői pedig egy új szolgáltatásnak köszönhetően "belépő díjat" szedhetnek a webet pásztázó robotoktól.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.