A kibertérről mint egységes egészről kell gondolkodni, hiszen semmilyen irányban sincs határa. Éppen ez a tulajdonsága az, amiért az egyes nemzetállamok közti konfliktusban hatékony eszköz lehet. Az orosz-ukrán háború miatt minden korábbinál aktuálisabb témáról Szabó Lajos, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet igazgatója Egerben, a CIO Hungary 2022-n tartott előadást.
Az igazgató felidézte a nagy nemzetközi visszhangot kiváltó incidenseket, majd rátért napjaink helyzetére. Összefoglalta az orosz és az ukrán kibertevékenység főbb jellemzőit, valamint azt is, hogy azok milyen hatást gyakorolnak a magyar szervezetekre. Mint mondta, a kormányzati és uniós szervek mellett az IT-beszállítók és egyéb gazdasági szereplők (pl. pénzintézetek) esetében is érzékelhetően nőttek a kockázatok.
Szabó Lajos igazgató, Nemzeti Kibervédelmi Intézet
Az előadás zárásaként bemutatta az általános cselekvési tervek fontosabb elemeit, valamint kitért a magyar kibertér védelmével kapcsolatos feladatokra és a Nemzeti Kibervédelmi Intézet szerepére.
Az előadáshoz érdemes letölteni a prezentáció PDF változatát, amely informatív ábráival segíti az elhangzottak megértését.
A felvételt 2022. április 29-án Egerben, a CIO Hungaryn rögzítettük.
A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, valamint az Apple és a Google podcastplatformján is, melyeken feliratkozhat a Bitport csatornájára.
Az idei CIO Hungaryról hamarosan további előadásokat és panelbeszélgetéseket teszünk közzé a CIO Klub podcastcsatornáján, ahol a régebbi konferenciák felvételei is elérhetők.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak