Szabó Lajos, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet igazgatója, az Ukrajnában folyó háború kibervédelmi hatásairól is beszélt az idei CIO Hungaryn.

A kibertérről mint egységes egészről kell gondolkodni, hiszen semmilyen irányban sincs határa. Éppen ez a tulajdonsága az, amiért az egyes nemzetállamok közti konfliktusban hatékony eszköz lehet. Az orosz-ukrán háború miatt minden korábbinál aktuálisabb témáról Szabó Lajos, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet igazgatója Egerben, a CIO Hungary 2022-n tartott előadást.

Az igazgató felidézte a nagy nemzetközi visszhangot kiváltó incidenseket, majd rátért napjaink helyzetére. Összefoglalta az orosz és az ukrán kibertevékenység főbb jellemzőit, valamint azt is, hogy azok milyen hatást gyakorolnak a magyar szervezetekre. Mint mondta, a kormányzati és uniós szervek mellett az IT-beszállítók és egyéb gazdasági szereplők (pl. pénzintézetek) esetében is érzékelhetően nőttek a kockázatok.
 

Szabó Lajos igazgató, Nemzeti Kibervédelmi Intézet


Az előadás zárásaként bemutatta az általános cselekvési tervek fontosabb elemeit, valamint kitért a magyar kibertér védelmével kapcsolatos feladatokra és a Nemzeti Kibervédelmi Intézet szerepére.

Az előadáshoz érdemes letölteni a prezentáció PDF változatát, amely informatív ábráival segíti az elhangzottak megértését.

A felvételt 2022. április 29-án Egerben, a CIO Hungaryn rögzítettük.
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, valamint az Apple és a Google podcastplatformján is, melyeken feliratkozhat a Bitport csatornájára.

Az idei CIO Hungaryról hamarosan további előadásokat és panelbeszélgetéseket teszünk közzé a CIO Klub podcastcsatornáján, ahol a régebbi konferenciák felvételei is elérhetők.

Biztonság

Podcastokat szinkronizál géppel a Spotify

A svéd szolgáltató egyelőre néhány népszerű podcastot igyekszik minél több emberhez eljuttatni. Természetesen az MI hatékony közreműködésével.
 
A világ a "cloud first" stratégiát követi. Nem kérdés, hogy a IT-biztonságnak is azzal kell tartania a tempót, de nem felejtheti, hogy honnan startolt.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Jön a Clico formabontó cloud meetupja, ahol eloszlatják a viharfelhőket

Merre mennek a bitek a felhőben, ledobja-e szemellenzőjét az IT-biztonságért felelős kolléga, ha felhőt lát, lesz-e két év múlva fejlesztés cloud nélkül? A Clico novemberben fesztelen szakmázásra hívja a szoftverfejlesztőket a müncheni sörkertek vibrálását idéző KEG sörművházba.

Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.