Szabó Lajos, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet igazgatója, az Ukrajnában folyó háború kibervédelmi hatásairól is beszélt az idei CIO Hungaryn.

A kibertérről mint egységes egészről kell gondolkodni, hiszen semmilyen irányban sincs határa. Éppen ez a tulajdonsága az, amiért az egyes nemzetállamok közti konfliktusban hatékony eszköz lehet. Az orosz-ukrán háború miatt minden korábbinál aktuálisabb témáról Szabó Lajos, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet igazgatója Egerben, a CIO Hungary 2022-n tartott előadást.

Az igazgató felidézte a nagy nemzetközi visszhangot kiváltó incidenseket, majd rátért napjaink helyzetére. Összefoglalta az orosz és az ukrán kibertevékenység főbb jellemzőit, valamint azt is, hogy azok milyen hatást gyakorolnak a magyar szervezetekre. Mint mondta, a kormányzati és uniós szervek mellett az IT-beszállítók és egyéb gazdasági szereplők (pl. pénzintézetek) esetében is érzékelhetően nőttek a kockázatok.
 

Szabó Lajos igazgató, Nemzeti Kibervédelmi Intézet


Az előadás zárásaként bemutatta az általános cselekvési tervek fontosabb elemeit, valamint kitért a magyar kibertér védelmével kapcsolatos feladatokra és a Nemzeti Kibervédelmi Intézet szerepére.

Az előadáshoz érdemes letölteni a prezentáció PDF változatát, amely informatív ábráival segíti az elhangzottak megértését.

A felvételt 2022. április 29-án Egerben, a CIO Hungaryn rögzítettük.
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, valamint az Apple és a Google podcastplatformján is, melyeken feliratkozhat a Bitport csatornájára.

Az idei CIO Hungaryról hamarosan további előadásokat és panelbeszélgetéseket teszünk közzé a CIO Klub podcastcsatornáján, ahol a régebbi konferenciák felvételei is elérhetők.

Biztonság

3D-ben nyomtatott karácsonyi csoda

Charlotte, a balesetben megsérült teknős egy gyógyászati célú hámot kapott ajándékba, amellyel a remények szerint újra úgy úszkálhat majd, mint egészséges társai.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.