Lezárult a BME-sek által alapított AutSoft Zrt. felvásárlási folyamata. A brit Zenitech transzformációs technológiai vállalat szeptember elsején került birtokon belülre.

Felvásárolta az AutSoftot a brit Zenitech transzformációs technológiai vállalat, jelentették be a felek szeptember elsején. Az Autsoftot eredetileg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) alapította, és 2014-ig résztulajdonosa is volt. A kapcsolat azonban továbbra is szoros volt, mert a vállalat fő tulajdonosai az egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karán működő Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének oktatói maradtak. A cég operatív irányításába azonban közvetlenül nem folytak bele.

Mára a vállalat jelentős szoftverfejlesztési műhellyé nőtte ki magát: közel 150 alkalmazottat foglalkoztatnak, többségében fejlesztőket. 2021-ben a cég árbevétele meghaladta a 2 milliárd forintot. A vállalat – nem kis részben a tulajdonosok miatt –, azonban részben továbbra is egyfajta kutatási-fejlesztési műhelyként működött. Több projektjükhöz kaptak támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivataltól. Legutóbb pedig a brit Brexit Adjustment Reserve – Brexit Alkalmazkodási Tartalék című pályázaton indultak sikerrel.

Májusban jelent meg a Zenitech

A Zenitech 2022 májusában jelentette be vásárlási szándékát. A 2015-ben, szoftverfejlesztők alapította brit cég 2021-ben nyitotta első magyarországi technológiai központját Miskolcon. Az Autsoft felvásárlását fontos lépésnek tartja itteni jelenléte megerősítésében. A vállalat és az egytem között továbbra is szorosan marad a kapcsolat, írja a felvásárlásról kiadott közlemény: a K+F területén és piaci projektekben egyaránt együttműködnek.

"A Zenitech-kel kötött megállapodás kiváló lehetőség az AutSoft számára. Biztosítja a vállalat sikeres jövőjét, és erősíti vezető szerepét a fejlesztés és az innováció területén egyaránt. Ugyanakkor új lehetőséget nyit a vállalat tudásának kamatoztatására a globális piacon is. Az AutSoft csapata a jövőben még több nemzetközi ügyféllel dolgozhat együtt, egy növekvő és fejlődő szervezet égisze alatt" – mondta Charaf Hassan, az AutSoft egyik alapítója.

A Zenitech várhatóan viszonylag zökkenőmentesen tudja majd integrálni struktúrájába a magyar vállalatot, mivel hasonló módon dolgoznak. A brit cég vállalatoknak fejleszt és szállít egyedi igényekhez igazított rendszereket. A UX- és szolgáltatástervezéstől az automatizáláson és a mesterségeintelligencia-megoldások fejlesztésén át a rendszerintegrációig terjed a tevékenységük.

A felvásárlási ügylet értékét a felek nem közölték.

Piaci hírek

Robotok támadása: már az autókereskedők sincsenek biztonságban

A hamarosan itthon is kapható kínai Chery modelljeit egyes szalonokban már hosszúhajú szőke nőt imitáló robotok próbálják rásózni az érdeklődőkre.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.